České bikeparkyOstatní článkyTrailcentra a bikeparky

Lanovkou nahoru, na kole dolů: Na Dolní Moravě se staví nové traily

Lyžařský areál na Dolní Moravě se v posledních letech silně zaměřuje i na letní sezonu. A vedle dětských aktivit, lanového parku, bobových drah a nepřehlédnutelné stezky v oblacích se tu chystá i vyžití pro bikery – 12 km houpavých singletrailů, které cyklisty ve třech stupních obtížnosti terénu snesou z kopce do údolí.

Na Dolní Moravě už jeden trail vyrostl před několika lety, jmenuje se Skalní trail a podívat se na něj můžete ve starším článku z roku 2016. Jenže ačkoli byly plány na rozšiřování bikerského vyžití stanovené, realizaci zhatily větrné smrště a také nečekaně silná návštěvnost tehdy čerstvě dostavěné stezky v oblacích. Bikeři museli počkat. Ale letos se konečně dočkají a na Dolní Moravě už se kope.

Vzniknou zde tři sjezdové traily s odstupňovanou obtížností. Nejsnadnější a nejdelší bude modrý trail, který bude nejmírnější a nabídne svezení po stezce s udusaným povrchem s mírnými boulemi a klopenkami. Ve vyšších rychlostech však budou terénní boule navazovat tak, aby si zkušenější jezdci mohli zaskákat. Červený trail nabídne už o něco větší sklon, vyšší klopenky a častější příležitosti ke skoku, stále to bude ale flowtrail s uhlazeným povrchem bezpečně sjízdný i začínajícími bikery. Černý trail bude nejnáročnější a podle prvních indicií by měl nabídnout i pestřejší povrch.

Celková délka trojice trailů bude cca 12 km a můžete si být jisti, že půjde o perfektní plynulé svezení s dostatkem zábavných prvků. Za stavbou totiž stojí Mira Kopecký a jeho trailbuilderský tým, přičemž jedním ze stavitelů je i Pepa Kašík. Mira Kopecký proslul prací na Rychlebských stezkách, na trailech Bike X Zone Sušice nebo na Singletrailu Moravský kras. Pepa Kašík pak se svým Zevl Teamem  stojí za obdivuhodným bikeparkem Kareš.

Traily nyní rostou velmi rychle, ale zatím není stanoven termín jejich otevření. To bude záležet nejen na rychlosti stavění, ale také na vývoji koronavirové situace, protože aby se traily „uživily“, musí být k dispozici lanovka a zázemí v podobě ubytování a restaurací. Zatím se tedy můžete těšit  a čekání si zkrátit třeba videem Pepy Kašíka, který předvádí jízdu na prvních celistvých úsecích modrého trailu:

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *