Traily Vír nabídnou bikerům první svezení, v květnu se otevírá Havlův trail

V nové bikerské lokalitě u Vírské přehrady se budování trailů z byrokratických důvodů oproti původnímu plánu zbrzdilo, ovšem 1. května 2020 se první kus trailu přece jen otevře.

Prvotinou vznikající lokality se stane Havlův trail, který je vybudován v lese na prudším svahu vedle bývalé sjezdovky. Délka je přibližně 750 m, což není mnoho, ale z kopce by se měly postupně rozvinout další traily, aby bylo na výběr. Havlův trail je charakterem flowtrail, který nabídne množství klopenek a terénních vln, povrch má upravený. Grantem trailu je Alexandr Sidor.

Havlův trail se oficiálně otevírá 1. května a k akci je již vytvořena událost na Facebooku. Pořadatelé však neslibují žádné hromadné veselí a ani pevný čas otevření, protože není jisté, jak se v tu dobu budeme moci dle aktuálního nařízení vlády seskupovat. Každopádně bude možné přijet a trail vyzkoušet.

Dále se dá jezdit po volných přírodních terénech, které dle místních nabídnou také zajímavé svezení. V lokalitě jinak už stojí Adrex Base Camp, unikátní testovací centrum, kde si můžete půjčit kola, lezecké vybavení, ale i loď nebo lyže. Vše se dá v okolí využít. Na základně je jinak vše potřebné –  servis, kafe, sprcha, půjčovna, parkování…

Průběžné novinky přímo z lokality můžete sledovat na facebookové stránce Traily Vír.

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.