Výbava na lov trailů

Často se mě pod videi ptáte, na jakém kole jezdím a další moji výbavu. Tak tady to máte. Z hlediska výbavy jsem dlouhodobě věrný několika osvědčeným značkám a jsem rád, že se některé z nich postupně staly mými sponzory. Pro rok 2021 projekt Trail Hunter podporují Rock Machine, WTB, Renault, POC a 100%, Spank, Lezyne a Elementstore.cz, prodejce Rocday a Five Ten.

Kola

Do terénu na lov trailů letos vyrážím na kole Rock Machine Blizzard 70-297. Je to mullet-bike s 29″ kolem vepředu a 27,5″ vzadu, který má zdvihy 160/160, odpružení od DVO a výbavu od Shimana. Podrobnosti se dozvíte z videa. To kolo mě baví, v terénu je hodně mrštné, přitom se na něm člověk cítí jistě.

Rock Machine Blizzard 50-297

Na kondiční trénink, delší výlety a rychlejší přesuny používám gravel Rock Machine Gravelride CRB 900, jinak kola příležitostně střídám v rámci testování a rozšiřování obzorů.

Pláště

Pláště velmi výrazně ovlivňují charakter kola, proto si zaslouží zvláštní pozornost. Na biku i gravelu jezdím bez duší, kdy odpadnou starosti s defekty a plně vyniknou vlastnosti plášťů. Na těžší terény vozím vepředu WTB Verdict 2.5 29“ v odlehčené verzi avšak s vyztuženými bočnicemi a měkčí směsí (TCS Slash Guard Light/Tritec High Grip), vzadu pak WTB Trailboss 2.6 27,5″ v odolné verzi s rychlejší směsí (Tough/Fast Rolling).

Pláště vozím WTB

Na gravelu se mi pak nejlépe osvědčily WTB Resolute 700×42 v odlehčené verzi, je to ideál do lehčího terénu a dobře se odvalují i na asfaltu. Vyzkoušel jsem řadu tmelů, teď už všude liju Joe’s No Flats.

Pedály, sedlo, řídítka

Kontaktní body na kole jsou extrémně důležité a stojí za to si je ideálně přizpůsobit. Pedály jezdím primárně platformové, a to Spank Oozy, jsou velké a nízké, piny přitom nejsou moc agresivně ostré. Sedlo mi vyhovuje výchozí od výrobce kola, což je WTB Volt Comp. Gripy mám oblíbené Spank Spoon a řídítka vozím nejradši pěkně široká, takže jsem nasadil 800mm Spank Spoon 35 se zdvihem 25 mm.

Kokpit s řídítky, představcem a gripy Spank

Ochrana a doplňky

Na běžné traily letos beru na hlavu přilbu POC Kortal Race MIPS s brýlemi POC Crave Clarity. Přilba je letošní novinka, ale padne mi stejně ideálně jako model Tectal, který jsem měl předtím. Brýle se osvědčily od loňska a musím uznat, že je to pozoruhodný poznatek díky sponzorskému partnerství – jsem si vědom jejich vyšší ceny a předtím bych si je asi jen tak nekoupil. Po roční zkušenosti už ale chápu – jsou pevné, lehké, odolné a skla Clarity mají skvělé optické vlastnosti. Dřív jsem běžně zlikvidoval i dvoje brýle za sezonu, tyto přežily a slouží dál.

Přilba POC Kortal Race MIPS a brýle POC Crave Clarity

Na těžší záležitosti a bikeparky full-face přilbu 100% Trajecta a brýle 100% Armega, osvědčený pár, který jezdím už rok. Po experimentu s modulární přilbou nedám dopustit na celistvý full-face. Je lehčí, pohodlnější, dokonale padne a hlava je lépe chráněna.

Na zádech vozím batoh s páteřákem POC Spine VPD Air Backpack 13. Je lehký, prodyšný, k zádům krásně přilne a má chytře vyřešený úložný prostor. Chrániče vozím POC Joint VPD 2.0 na kolenou a POC Joint VPD System na loktech,  na enduro výjezdy nebo do bikeparků beru ochrannou vestu POC VP Air+ Tee.

Auto

Do trailových center a bikeparků je potřeba se nějak dopravit. Využívám k tomu Renault Trafic Passenger, do kterého pohodlně naložím sebe, kolo, ale třeba i více kol a několik kamarádů. Při vícedenních cestách se v autě i pohodlně vyspím, protože ložná plocha je i při zachování druhé řady sedadel dlouhá dva metry. Zkrátka ideální bikerské auto.

Renault Trafic Passenger

GPS

Často se mě ptáte na hodinky nebo vyklopočítač, které jsou ve videích při pohledu na řídítka vidět. Hodinky používám Garmin Fenix 6 Pro. Dělám si s nimi záznamy tras, když jedu na enduro kole, na kterém mám řídítka raději volná. Hodinky ale nepoužívám jen k tomuto účelu, jsou to chytré hodinky na každý den, a co se týče sportů, měřím s nimi i běh, plavání a v zimě běžky.

Na gravelu a XC kole vozím Garmin Edge 830, tam už se displej přímo před očima hodí. Edge 830 je navíc dotykový a s podrobnými turistickými mapami Česka, takže mi neslouží jen pro záznam sportovních výkonů, ale i jako mapový průvodce a navigace. Na horském kole navíc využívám originální MTB držák a dálkové ovládání (viz MTB bundle).

Boty a oblečení

Nejradši mám na ježdění platfromy a na nich boty Five Ten Freerider Pro. Jsou to lehké a pohodlné držáky, ale na drsnější ježdění doplnil ještě o robustnější Five Ten Impact Pro. Five Teny mi dodávají kamarádi z Elementstore.cz, což je nejlepší obchod na boty Five Ten u nás. Fakt!

Předloni jsem se seznámil s bikery, kteří šijí oblečené nové značky Rocday. Dali mi pár kusů na vyzkoušení a nadchlo mě to, protože mají super materiály, dobré vychytávky a pěkné designy. Nakonec jsem je dal dohromady s kluky z Elementstore, a tak teď Rocday můžete koupit exkluzivně u nich.Rocday