Výbava na lov trailů

Často se mě pod videi ptáte, na jakém kole jezdím a další moji výbavu. Tak tady to máte.

Kola

Do terénu na lov trailů vyrážím na kole Rock Machine Blizzard TRL 90-29. Má 29″ kola, kvalitní odpružení DVO se zdvihy 150/140 mm a osazení sadou Shimano XT. Je to univerzální kolo na traily se špičkovou výbavou. Na kondiční trénink, delší výlety a rychlejší přesuny používám gravel Rock Machine Gravelride CRB 900. 

Letos se stal Rock Machine mým oficiálním partnerem, ale jezdil jsem na jeho kolech i v předchozích letech. Můžu je tedy s čistým svědomím doporučit.

Ochrana a doplňky

Na hlavu beru přilbu POC Tectal Race SPIN NFC. Také POC mě letos oficiálně podporuje, ale v přilbě Tectal jsem jezdil i doposud a i bez oficiálního partnerství bych řekl, že je to nejlepší přilba na bike. Lehká, vzdušná a kryje velkou část hlavy.

Na zádech vozím batoh s páteřákem POC Spine VPD Air Backpack 13. Je lehký, prodyšný, k zádům krásně přilne a má chytře vyřešený úložný prostor. Má vyhrazené místo i pro vodní vak, což využívám. Na enduro výjezdy nebo do bikeparků ochrannou vestu POC VP Air+ Tee, která obnáší páteřák, ale navíc i ochranu hrudi a ramen.

Chrániče vozím POC Joint VPD System na kolenou a loktech. Na oči dávám brýle POC Crave Clarity, případně POC Ora na drsnější ježdění.

Boty a oblečení

Nejradši mám na ježdění platfromy a na nich boty Five Ten Freerider Pro. Jsou to lehké a pohodlné držáky, ale na drsnější ježdění doplnil ještě o robustnější Five Ten Impact Pro. Five Teny mi dodávají kamarádi z Elementstore.cz, což je nejlepší obchod na boty Five Ten u nás. Fakt!

Loni jsem se seznámil s bikery, kteří dělají oblečené nové značky Rocday. Dali mi pár kusů na vyzkoušení, protože je to oblečení dělané od bikerů pro bikery. Nadchlo mě to, mají super materiály, nápadité designy a užitečné vychytávky. Nakonec jsem je dal dohromady s kluky z Elementstore, a tak teď Rocday můžete koupit exkluzivně u nich.

No a střídám to taky s vlastním Trail Hunter dresem.Rocday

GPS

Často se mě ptáte na hodinky, které jsou ve videích při pohledu na řidítka vidět. Jsou to Garmin Fenix 5S Plus Sapphire. Dělám si s nimi záznamy tras, ale řidítka mám na biku raději volná, tak tam nechci mít cyklopočítač a stačí mi GPS na ruce. Čistě k tomuto účelu by ty hodinky byly značně drahý špás, ale nepoužívám je jen na kolo. Jsou to chytré hodinky na každý den, a co se týče sportů, měřím s nimi i běh a plavání.

Na gravelu ale nakonec vozím Garmin Edge 830, tam už mě displej před očima zlákal. Edge 830 je navíc dotykový a s podrobnými turistickými mapami Česka, takže mi neslouží jen pro záznam sportovních výkonů, ale i jako mapový průvodce a navigace.

Technika na natáčení

Tři roky zkoušení, pokusů a střídání techniky mě nakonec dostaly k tomuto setupu pro natáčení z trailů:

  • kamera na hruďák: GoPro Hero 7 Black + gimbal Feiyu Tech WG2
  • druhá kamera na mezizáběry: GoPro Hero 7 Black
  • foťák: telefon Samsung Galaxy S9+ (samostatný foťák už ani nevozím)
  • audiorekordér: Sony ICD-PX470
  • mikrofony: iRig Mic Lav, Edutige ETM-001
  • příslušenství: GoPro Mic Adapter, Noname hrudní úchyt, stativ Joby Action

Videa stříhám ve Vegas Pro 17. Renderuju do 4K@60 fps v H.264. Záznamy z GPS do videa dávám v softwaru Garmin Virb Edit.