Výbava na lov trailů

Často se mě pod videi ptáte, na jakém kole jezdím a další moji výbavu. Tak tady to máte. Nejsem nikým oficiálně sponzorovaný a veškeré zde uvedené věci jsem si sám vybral. Některé jsem ale získal za výhodnějších podmínek nebo dostal.

Kolo: Rock Machine Blizzard 90-27,5+

Kolo s ideálními parametry na traily, jak co se týče geometrie, tak po stránce odpružení a další výbavy. Zdvihy jsou 140 mm, kola mají průměr 27,5″. Komfortu a přilnavosti k přírodnímu terénu přispívají pneumatiky šíře 2,6″, což už spadá do kategorie 27,5+. Je to úžasně mrštné kolo, které po trailu sviští jak střela a nezalekne se přitom ani těžšího „enduro“ terénu. Přesná specifikace na webu RockMachine.

Rock Machine Blizzard 90-27

Ochranné prvky výbavy

Přilba: POC Tectal Race SPIN

Když dostanete takovou šupu do hlavy, že si nárazem způsobíte zlomené obratle, chcete pak na hlavu už jen to nejlepší a nejbezpečnější. A tak mám na kebuli přilbu POC Tectal Race Spin. Je to lehká přilba vytvořená cíleně pro bikery. Samozřejmostí je protažení až do týlní části a bezvadné odvětrávání, unikátní je pak „unibody“ konstrukce s celoplošnou kostrou a vložka SPIN ze silikonového gelu, která utlumí rány a umožní absorpci rotačních sil podobně jako systém MIPS. Více info na webu POC.

POC Tectal Race Spin

Batoh a páteřákem: CamelBak K.U.D.U. Protector 20

Kvalitní univerzální cyklobatoh, který je vybaven plnohodnotným chráničem páteře. Letos je prostě bezpečnost na prvním místě. Skvěle sedí na zádech a vejde se do něj vše potřebné na denní biking, a to včetně vody. Páteřák lze přitom odepnout a využívat i samostatně. Dokonale univerzální kus výbavy. Více info na webu CamelBak.

CamelBak KUDU 20

Na kratší vyjížďky v lehčím terénu beru menší CamelBak M.U.L.E. LR15. Je lehčí, s nižším těžištěm a základní výztuhu zad má taky. Více info na webu CamelBak.

Chrániče: POC Joint VPD System

Rok 2018, rok Trailhunterovi bezpečnosti… A tak došlo i na chrániče. Měl jsem takové starší, ale jezdil jsem v nich jen největší vraždy, protože mi nebyly moc pohodlné a člověka to akorát otravuje. Ale existují i chrániče, které jsou lehké, odvětrané a přitom stále s mimořádnými schopnostmi absorpce nárazu. Tak jo, letos na ně došlo a POC Joint VPD System budu na kolenou a loktech vozit i v poměrně lehčích terénech.

Chrániče POC Joint VPD System

Brýle: 3M 2822

Lehké odolné brýle se žlutým sklem. Nepřekonatelný poměr cena/výkon. Objev z obchodu s pracovními pomůckami.  Více info na webu 3M.

Brýle 3M

Boty

Five Ten Freerider Pro

Pevné a robustní platformové boty, které mě inspirovaly odmontovat z kola po dlouhých letech SPD pedály. Tyhle boty skvěle podrží i na volném pedálu s piny. Více info na webu Elementstore.

Five Ten Freerider Pro

Oblečení

Nejčastěji vozím funkční triko POC Resistance Enduro. Zdráhám se to nazvat „dres“, protože to s klasickým cyklodresem nemá moc společného. Je to svršek udělaný na míru bikerům, a když si ho někde zkusíte vzít do ruky, hned pochopíte, co na něm je zvláštního. Je to mimořádně hutný materiál extra odolný proti protrhnutí a oděru. Přitom pružný a prodyšný. Fakt doporučeníhodný objev.

Dres POC Resistance Enduro Jersey

Jinak si na záběrech z trailů můžete všimnout, že až tak moc „zpocatovatěný“ nejsem a vozím i věci Maloja, Endura, ale třeba také Reebok a cykloponožky mám i z Lidlu 🙂

Dres Maloja Flurinm

Za zvláštní zmínku možná stojí ještě velmi vytrvalá součást mé textilní výbavy – 3/4 kalhoty Endura Hummvee. Nezničitelné kalhoty skvěle uzpůsobené na kolo z materiálu, který nepolevuje. Verzi pod kolena mám nejradši, ale nakonec jsem koupil i kratší model Singletrack. Jsou pevné, odolné a bláto cákající na zadek prostě neprosákne. Více info na webu Endura.

Endura-Hummvee-II-3-4

Rukavice: POC Resistance Enduro

No jo, zase POC. Ale zkuste si je a zjistíte proč 😉

Rukavice POC Resistance Enduro Glove

Technika na natáčení

Hlavní kamera na traily: GoPro Hero 7 Black

Sekundární kamera na traily: GoPro Hero 5 Session

Foťák a záložní kamera do terénu: mobil Samsung Galaxy S9+

Studiová kamera: Panasonic G7 + objektiv Panasonic 12-60

Gimbal hrudní: Feiyu Tech WG2

Gimbal do ruky: Zhiyun Smooth

Mikrofon: iRig Mic Lav