Výbava na lov trailů

Na jakých kolech jezdím a co dále používám pro lov trailů? Tady to máte. Z hlediska výbavy jsem dlouhodobě věrný několika osvědčeným značkám a jsem rád, že se některé z nich postupně staly mými sponzory. Pro rok 2022 projekt Trail Hunter podporují Rock Machine, Renault, POC, Spank, Lezyne, WTB a Elementstore.cz.

Jezdím po trailcentrech a bikeparcích napříč celým Českem a občas zavítám i za hranice. K transportu mi slouží Renault Trafic Combi Van, což je auto, do kterého se pohodlně vejdu i s několika koly a operativně v něm mohu i přespat.

Kola

Jezdím na kolech značky Rock Machine. Do bikeparků, enduro a těžší terén beru Rock Machine Blizzard, na lehčí terén a flowtraily Rock Machine Blizz CRB. Letos trochu experimentuju a na kolech střídám komponenty v rámci testování, ale kola jinak vycházejí ze standardních modelů.

Rock Machine Blizz CRB
Rock Machine Blizz CRB

Na kondiční trénink, delší výlety a rychlejší přesuny používám gravel Rock Machine Gravelride CRB 900, jinak kola příležitostně střídám v rámci testování a rozšiřování obzorů.

Výbava kola

Kontaktní body na kole jsou extrémně důležité a stojí za to si je ideálně přizpůsobit. Pedály jezdím primárně platformové, a to Spank Oozy, jsou velké a nízké, piny přitom nejsou moc agresivně ostré. Sedlo Spank Oozy 280. Gripy mám oblíbené Spank Spoon a řídítka vozím nejradši pěkně široká, takže jsem nasadil 800mm Spank Spoon 35 se zdvihem 25 mm.

Pláště

Pláště velmi výrazně ovlivňují charakter kola, proto si zaslouží zvláštní pozornost. Na enduro kole vozím vepředu WTB Verdict 2.5 29“ v odlehčené verzi avšak s vyztuženými bočnicemi a měkčí směsí (TCS Slash Guard Light/Tritec High Grip), vzadu pak WTB Trail Boss 2.6 27,5″ v odolné verzi s rychlejší směsí (Tough/Fast Rolling). Na hardtailu mám WTB Trail Boss 29×2,4″ (TCS Light/Fast Rolling Tan Wall) vepředu i vzadu. Na gravelu se mi pak nejlépe osvědčily WTB Resolute 700×42 v odlehčené verzi, je to ideál do lehčího terénu a dobře se odvalují i na asfaltu.

Vozím už výhradně bezdušové provedení. Vyzkoušel jsem řadu tmelů, teď už všude liju Joe’s No Flats.

Pláště vozím WTB

Ochrana a doplňky

Na běžné traily letos beru na hlavu přilbu POC Kortal Race MIPS s brýlemi POC Crave Clarity. Přilba je letošní novinka, ale padne mi stejně ideálně jako model Tectal, který jsem měl předtím. Brýle se osvědčily od loňska a musím uznat, že je to pozoruhodný poznatek díky sponzorskému partnerství – jsem si vědom jejich vyšší ceny a předtím bych si je asi jen tak nekoupil. Po roční zkušenosti už ale chápu – jsou pevné, lehké, odolné a skla Clarity mají skvělé optické vlastnosti. Dřív jsem běžně zlikvidoval i dvoje brýle za sezonu, tyto přežily a slouží dál.

Přilba POC Kortal Race MIPS a brýle POC Crave Clarity

Na těžší záležitosti a bikeparky full-face přilbu 100% Trajecta a brýle 100% Armega, osvědčený pár, který jezdím už rok. Po experimentu s modulární přilbou nedám dopustit na celistvý full-face. Je lehčí, pohodlnější, dokonale padne a hlava je lépe chráněna.

Na zádech vozím batoh s páteřákem POC Spine VPD Air Backpack 13. Je lehký, prodyšný, k zádům krásně přilne a má chytře vyřešený úložný prostor. Chrániče vozím POC Joint VPD 2.0 na kolenou a POC Joint VPD System na loktech,  na enduro výjezdy nebo do bikeparků beru ochrannou vestu POC VP Air+ Tee.

Oblečení a boty

Oblečení jsem začal vozit rovněž značky POC. Má prvotřídní kvalitu a odolnost, takže vydrží sloužit mnoho let. Navíc vypadá opravdu dobře a má řadu vychytávek.

Boty mám nejradši Five Ten Freerider Pro. Jsou to lehké a pohodlné držáky, ale na drsnější ježdění doplnil ještě o robustnější Five Ten Impact Pro.

GPS

Často se mě ptáte na hodinky nebo cyklopočítač, které jsou ve videích při pohledu na řídítka vidět. Hodinky používám Garmin Fenix 6 Pro. Dělám si s nimi záznamy tras, když jedu na enduro kole, na kterém mám řídítka raději volná. Hodinky ale nepoužívám jen k tomuto účelu, jsou to chytré hodinky na každý den, a co se týče sportů, měřím s nimi i běh, plavání a v zimě běžky.

Na gravelu a XC kole vozím Garmin Edge 830, tam už se displej přímo před očima hodí. Edge 830 je navíc dotykový a s podrobnými turistickými mapami Česka, takže mi neslouží jen pro záznam sportovních výkonů, ale i jako mapový průvodce a navigace. Na horském kole navíc využívám originální MTB držák a dálkové ovládání (viz MTB bundle).