Výbava na lov trailů

Často se mě pod videi ptáte, na jakém kole jezdím a další moji výbavu. Tak tady to máte. Uvádím zde jen věci, které se mi osvědčily a používám je pravidelně. Nejedná se o inzerci, nikdo mě neplatí. Jsou to věci, které jsem si sám vybral. Některé jsem ale získal za výhodnějších podmínek nebo dostal.

Kola

V lehčím terénu jezdím na karbonovém hardtailu Rock Machine Blizz CRB 50-29 na 29″ kolech, do těžšího terénů beru endurové celopéro Rock Machine Blizzard 50-27 se zdvihy 170/160 a koly s průměrem 27,5″.

Ochrana a doplňky

Na hlavu beru přilbu Bell Super DH Mips, což je lehká integrálka s oddělávací bradou. Do lehčího terénu nasazuju lehčí POC Tectal Race SPIN.

Vyhovuje mi jezdit s batohem, ve kterém si vozím i vodu. A tak mám ve výbavě batoh CamelBak K.U.D.U. Protector 20, do kterého se vejdou i všechny věci na natáčení a přitom mě díky integrovanému páteřáku i ochrání záda.

Předloni jsem si trochu polámal páteř, tak už dávám na ochranu daleko větší důraz. Na enduro výjezdy nebo do bikeparků proto beru vestu POC VP Air+ Tee, která má kromě zad i ochranu hrudi a ramen, přitom je stále docela lehká a prodyšná. A na to jsem pak pořídil už jen lehčí a menší batoh CamelBak Lobo.

Chrániče mám POC Joint VPD System na kolenou a loktech. Na oči dávám brýle 3M 2822/2821/2820 z obchodu s pracovními pomůckami – nepřekonatelný poměr cena/výkon. Když se ale jde na těžší terény a větší rychlosti s integrálkou, už to chce velké brýle, a to POC Ora Clarity.

Boty a oblečení

Nejradši mám na ježdění platfromy a na nich boty Five Ten Freerider Pro. Jsou to lehké a pohodlné držáky, ale pod dvou letech jsem je na drsnější ježdění doplnil ještě o robustnější Five Ten Impact Pro.

Platformy mě baví i na hardtailu, ale tam jsem teď dal zase zkusmo nášlapy, do kterých zacvakávám MTB tretry Lake MX168 Enduro, které jsem dostal od českého distributora k nezávaznému vyzkoušení. A jsou fajn, takže stojí za doporučení a taky je sem tedy píšu.

Oblečení jsem začal trochu víc řešit až v posledních letech. Nedám dopustit na odolné kalhoty Endura (krátké Singletrack a dlouhé Humvee) a na vršek jsem si nejvíc oblíbil volný dres s dlouhým rukávem POC Resistance Enduro. Na léto jsou pak boží ultralehké dresy Maloja.

Technika na natáčení

Kamery GoPro Hero 7 Black, Samsung Galaxy S9+, Panasonic G7 + objektiv Panasonic 12-60, hrudní gimbal Feiyu Tech WG2, ruční gimbal Zhiyun Smooth, mikrofony iRig Mic Lav, střihový software Vegas Pro 15.