Výbava na lov trailů

Často se mě pod videi ptáte, na jakém kole jezdím a další moji výbavu. Tak tady to máte. Z hlediska výbavy jsem dlouhodobě věrný několika osvědčeným značkám a jsem rád, že se některé z nich postupně staly mými sponzory. Pro rok 2021 projekt Trail Hunter podporují Rock Machine, WTB, Renault, POC a 100%, Spank, Lezyne a Elementstore.cz, prodejce Rocday a Five Ten.

Kola

Do terénu na lov trailů letos vyrážím na kole Rock Machine Blizzard 70-297. Je to mullet-bike s 29″ kolem vepředu a 27,5″ vzadu, který má zdvihy 160/160, odpružení od DVO a výbavu od Shimana. Podrobnosti se dozvíte z videa. To kolo mě baví, v terénu je hodně mrštné, přitom se na něm člověk cítí jistě.

Rock Machine Blizzard 50-297

Na kondiční trénink, delší výlety a rychlejší přesuny používám gravel Rock Machine Gravelride CRB 900, jinak kola příležitostně střídám v rámci testování a rozšiřování obzorů.

Pláště

Pláště velmi výrazně ovlivňují charakter kola, proto si zaslouží zvláštní pozornost. Na biku i gravelu jezdím bez duší, kdy odpadnou starosti s defekty a plně vyniknou vlastnosti plášťů. Na těžší terény vozím vepředu WTB Verdict 2.5 29“ v odlehčené verzi avšak s vyztuženými bočnicemi a měkčí směsí (TCS Slash Guard Light/Tritec High Grip), vzadu pak WTB Trailboss 2.6 27,5″ v odolné verzi s rychlejší směsí (Tough/Fast Rolling).

Pláště vozím WTB

Na gravelu se mi pak nejlépe osvědčily WTB Resolute 700×42 v odlehčené verzi, je to ideál do lehčího terénu a dobře se odvalují i na asfaltu. Vyzkoušel jsem řadu tmelů, teď už všude liju Joe’s No Flats.

Pedály, sedlo, řídítka

Kontaktní body na kole jsou extrémně důležité a stojí za to si je ideálně přizpůsobit. Pedály jezdím primárně platformové, a to Spank Oozy, jsou velké a nízké, piny přitom nejsou moc agresivně ostré. Sedlo mi vyhovuje výchozí od výrobce kola, což je WTB Volt Comp. Gripy mám oblíbené Spank Spoon a řídítka vozím nejradši pěkně široká, takže jsem nasadil 800mm Spank Spoon 35 se zdvihem 25 mm.

Kokpit s řídítky, představcem a gripy Spank

Ochrana a doplňky

Na běžné traily letos beru na hlavu přilbu POC Kortal Race MIPS s brýlemi POC Crave Clarity. Přilba je letošní novinka, ale padne mi stejně ideálně jako model Tectal, který jsem měl předtím. Brýle se osvědčily od loňska a musím uznat, že je to pozoruhodný poznatek díky sponzorskému partnerství – jsem si vědom jejich vyšší ceny a předtím bych si je asi jen tak nekoupil. Po roční zkušenosti už ale chápu – jsou pevné, lehké, odolné a skla Clarity mají skvělé optické vlastnosti. Dřív jsem běžně zlikvidoval i dvoje brýle za sezonu, tyto přežily a slouží dál.

Přilba POC Kortal Race MIPS a brýle POC Crave Clarity

Na těžší záležitosti a bikeparky full-face přilbu 100% Trajecta a brýle 100% Armega, osvědčený pár, který jezdím už rok. Po experimentu s modulární přilbou nedám dopustit na celistvý full-face. Je lehčí, pohodlnější, dokonale padne a hlava je lépe chráněna.

Na zádech vozím batoh s páteřákem POC Spine VPD Air Backpack 13. Je lehký, prodyšný, k zádům krásně přilne a má chytře vyřešený úložný prostor. Chrániče vozím POC Joint VPD 2.0 na kolenou a POC Joint VPD System na loktech,  na enduro výjezdy nebo do bikeparků beru ochrannou vestu POC VP Air+ Tee.

Auto

Do trailových center a bikeparků je potřeba se nějak dopravit. Využívám k tomu Renault Trafic Passenger, do kterého pohodlně naložím sebe, kolo, ale třeba i více kol a několik kamarádů. Při vícedenních cestách se v autě i pohodlně vyspím, protože ložná plocha je i při zachování druhé řady sedadel dlouhá dva metry. Zkrátka ideální bikerské auto.

Renault Trafic Passenger

Boty a oblečení

Nejradši mám na ježdění platfromy a na nich boty Five Ten Freerider Pro. Jsou to lehké a pohodlné držáky, ale na drsnější ježdění doplnil ještě o robustnější Five Ten Impact Pro. Five Teny mi dodávají kamarádi z Elementstore.cz, což je nejlepší obchod na boty Five Ten u nás. Fakt!

Předloni jsem se seznámil s bikery, kteří šijí oblečené nové značky Rocday. Dali mi pár kusů na vyzkoušení a nadchlo mě to, protože mají super materiály, dobré vychytávky a pěkné designy. Nakonec jsem je dal dohromady s kluky z Elementstore, a tak teď Rocday můžete koupit exkluzivně u nich.Rocday

GPS

Často se mě ptáte na hodinky, které jsou ve videích při pohledu na řidítka vidět. Jsou to Garmin Fenix 5S Plus Sapphire. Dělám si s nimi záznamy tras, ale řídítka mám na biku raději volná, tak mi stačí GPS na ruce. Čistě k tomuto účelu by ty hodinky byly značně drahý špás, ale nepoužívám je jen na kolo. Jsou to chytré hodinky na každý den, a co se týče sportů, měřím s nimi i běh, plavání a v zimě běžky.

Na gravelu vozím Garmin Edge 830, tam už se displej přímo před očima hodí. Edge 830 je navíc dotykový a s podrobnými turistickými mapami Česka, takže mi neslouží jen pro záznam sportovních výkonů, ale i jako mapový průvodce a navigace.