Výbava na lov trailů

Na jakých kolech jezdím a co dále používám pro lov trailů? Tady to máte! Z hlediska výbavy jsem dlouhodobě věrný několika osvědčeným značkám a jsem rád, že se některé z nich postupně staly mými sponzory. Projekt Trail Hunter podporují Rock Machine, Renault, POC, Spank, Lezyne, WTB a Elementstore.cz.
Na lovu! Pomocníkem je mi Renault Trafic Combi Van
Jezdím po trailcentrech a bikeparcích napříč celým Českem a občas zavítám i za hranice. K transportu mi slouží Renault Trafic Combi Van, což je auto, do kterého se pohodlně vejdu i s několika koly a operativně v něm mohu i přespat.

Kola

Jezdím na kolech značky Rock Machine. Do bikeparků, enduro a těžší terén beru Rock Machine Blizzard, na lehčí terén a flowtraily Rock Machine Blizz CRB. Letos trochu experimentuju a spolupracuji na vývoji, proto na kolech střídám komponenty a také barvy rámů mám nestandardní, ale kola jinak vycházejí ze sériových modelů, které se dají běžně koupit.
Rock Machine Blizz CRB
Svižný pevňák na lehčí traily Rock Machine Blizz CRB
Na kondiční trénink, delší výlety a rychlejší přesuny používám gravel Rock Machine Gravelride CRB 900, jinak kola příležitostně střídám v rámci testování a rozšiřování obzorů.

Výbava kola

Kontaktní body na kole jsou extrémně důležité a stojí za to si je ideálně přizpůsobit. Pedály jezdím primárně platformové, a to Spank Oozy, jsou velké a nízké, piny přitom nejsou moc agresivně ostré. Sedlo Spank Oozy 280. Gripy mám oblíbené Spank Spoon a řídítka vozím nejradši pěkně široká, takže jsem nasadil 800mm Spank Spoon 35 se zdvihem 25 mm.
Enduro kolo je postaveno na rámu Rock Machine Blizzard s odpružením DVO a komponenty Spank
Enduro kolo si postupně vybavuji podle svých představ, a tak na něm jsou už i kvalitní ráfky Spank 350 a náboje Spank Hex J-Type. Odpružení mám DVO, konkrétně vidlici DVO D2 a pružinový tlumič DVO Jade s progresivní pružinou ProRate SL. Brzdy jsem nasadil Shimano XTR a pohon obstarává Sram GX Eagle AXS.
Pláště používám značky WTB. Drží a vydrží
Pláště výrazně ovlivňují charakter kola, proto si zaslouží zvláštní pozornost. Na enduro kole vozím vepředu WTB Vigilante 2.5 29″ s měkčí směsí (TCS Light/High Grip), vzadu pak WTB Trail Boss 2.4 27,5″ s vystuženými bočnicemi a rychlejší směsí (TCS Tough/Fast Rolling). Na hardtailu mám WTB Trail Boss 29×2.25″ (TCS Light/Fast Rolling) vepředu i vzadu. Na gravelu se mi pak nejlépe osvědčily WTB Resolute 700×42 v odlehčené verzi, je to ideál do lehčího terénu a dobře se odvalují i na asfaltu. Vozím už výhradně bezdušové provedení. Vyzkoušel jsem řadu tmelů, teď už všude liju Joe’s No Flats.

Oblečení, přilby, ochrana, boty

Jezdím v přilbách švédského výrobce POC, které považuju za nejodolnější na trhu. Navíc mi skvěle sedí. Na lehčí traily beru POC Kortal Race MIPS, na těžší volím integrální přilbu POC Otocon Race MIPS. K otevřené přilbě pak beru brýle POC Crave Clarity, k integrálce POC Ora anebo 100% Strata 2.
POC je záruka kvality a dobré ochrany
Na zádech vozím batoh s páteřákem POC Spine VPD Air Backpack 13. Je lehký, prodyšný, k zádům krásně přilne a má chytře vyřešený úložný prostor. Chrániče vozím POC Joint VPD 2.0 na kolenou a POC Joint VPD System na loktech,  na enduro výjezdy nebo do bikeparků beru ochrannou vestu POC VP Air+ Tee. Oblečení jsem začal vozit rovněž značky POC. Má prvotřídní kvalitu a odolnost, takže vydrží sloužit mnoho let. Navíc vypadá opravdu dobře a má řadu vychytávek. Boty mám nejradši Five Ten Freerider Pro. Jsou to lehké a pohodlné držáky, ale na drsnější ježdění doplnil ještě o robustnější Five Ten Impact Pro.

Hodinky

Často se mě ptáte na GPS hodinky, které jsou ve videích při pohledu na řídítka vidět a ze kterých pak tvořím vrstvu s parametry jízdy vloženou do videí. Hodinky používám Garmin Fenix 6 Pro. Dělám si s nimi záznamy tras, když jedu na enduro kole, na kterém mám řídítka raději volná. Hodinky ale nepoužívám jen k tomuto účelu, jsou to chytré hodinky na každý den, a co se týče sportů, měřím s nimi i běh, plavání a v zimě lyžování.