Výbava na lov trailů: Co používám na kole

Na jakých kolech jezdím a co dále používám pro „lov trailů“? Tady to máte! Důvěřuji několika osvědčeným značkám a jsem rád, že se některé z nich postupně staly mými sponzory. Projekt Trail Hunter podporují Merida, Endura, Renault, Spank, Lezyne a WTB.

Jaké kolo má Trail Hunter

Jezdím na kolech značky Merida. Do bikeparků, enduro a těžší terén beru celoodpružený model Merida One-Sixty. Vyrábí se v širokém cenovém rozpětí, já využívám model Merida One-Sixty 6000 na karbonovém rámu, s odpružením RockShox a s výbavou na úrovni Shimano SLX/XT. 

Merida One-Sixty 6000 – kolo, na kterém jezdí Trail Hunter

Na lehčí terén a výlety mám lehkého pevňáka Merida Big Nine. Je to klasické horské kolo s rámem vhodným jak na blbnutí na lesních pěšinkách, tak na delší výlety. Konkrétně využívám model Merida Big.Nine 7000, který je už velmi dobře vybavený a uplatnil by se klidně i jako závodní stroj na cyklomaratony nebo cross-country.

Merida Big Nine 7000

Pláště výrazně ovlivňují charakter kola, proto si zaslouží zvláštní pozornost. Na enduro kole vozím nejčastěji vepředu WTB Vigilante 2.5 29″ s měkčí směsí (TCS Light/High Grip), vzadu pak WTB Trail Boss 2.4 29″ s vyztuženými bočnicemi a rychlejší směsí (TCS Tough/Fast Rolling). Na hardtailu mám nejradši WTB Trail Boss 29×2.25″ (TCS Light/Fast Rolling) vepředu i vzadu. 

Na kolech jezdím často, tak si je rád přizpůsobuju, ať už po stránce kontaktních bodů (pedály, gripy, sedlo), nebo i z hlediska technického nebo vizuálního. V takovém případě se obracím na komponenty značky Spank, které mám už léty ověřené a vyhovují mi. Brzdy využívám Galfer, pedály Chromag a nářadí Lezyne. Věci, které delší dobu aktivně používám a jsou fakt dobré postupně zařazuju na svůj e-shop: shop.trailhunter.cz.

Oblečení, přilby, boty

Po různých experimentech s oblečením nakonec jezdím v oblečení skotské značky Endura. S tou jsem měl zkušenosti už z dob, než jsem byl Trail Hunterem. Jedny kraťasy mi slouží dokonce už sedmým rokem, takže o kvalitě a trvanlivosti nemám pochyb. Letos zkouším aktuální modely v nových barvách. Tady jsem podrobně sepsal své zkušenosti:

Endura začala vyrábět i bikerské boty, které nakonec také testuji. Konkrétně model Endura MT500 Burner Flat. Doposud jsem nedal dopustit na boty Five Ten, ale ty už zná každý a jsou fakt výborné. Boty Endura vypadají jako zajímavá alternativa a v průběhu sezony dám vědět, v čem je třeba lepší a v čem horší.

Na hlavě vozím švédského výrobce POC, které považuju za nejodolnější na trhu. Navíc mi skvěle sedí. Na lehčí traily beru POC Tectal, na těžší volím integrální přilbu POC Otocon Race MIPS.

Renault Trafic Combi Van

Jezdím po trailcentrech a bikeparcích napříč celým Českem a občas zavítám i za hranice. K transportu mi slouží Renault Trafic Combi Van, což je auto, do kterého se pohodlně vejdu i s několika koly a operativně v něm mohu i přespat.