Výbava na lov trailů: Co používám na kole

Na jakých kolech jezdím a co dále používám pro „lov trailů“? Tady to máte! Důvěřuji několika osvědčeným značkám a jsem rád, že se většina z nich postupně stala mými sponzory. Projekt Trail Hunter podporují Merida, Endura, Spank, Lezyne a WTB. A vedle ryze bajkových značek také Renault a Mixit.

Jaké kolo má Trail Hunter

Jezdím na kolech značky Merida. Do bikeparků, enduro a těžší terén beru celoodpružený model Merida One-Sixty. Vyrábí se v širokém cenovém rozpětí, já využívám model Merida One-Sixty 6000 na karbonovém rámu, s odpružením RockShox a s výbavou na úrovni Shimano SLX/XT. 

Merida One-Sixty 6000 – kolo, na kterém jezdí Trail Hunter

Na lehčí terén a výlety mám lehkého pevňáka Merida Big.Nine. Je to klasické horské kolo s rámem vhodným jak na blbnutí na lesních pěšinkách, tak na delší výlety. Konkrétně využívám model Merida Big.Nine TR 5000, který si zachovává mrštnost karbonového cross-country kola, ale zároveň je dobře přizpůsobený i na krocení trailů.

Merida Big.Nine TR 5000 – rychlý hardtail na traily

Pláště výrazně ovlivňují charakter kola, proto si zaslouží zvláštní pozornost. Na enduro kole vozím nejčastěji vepředu WTB Vigilante 2.5 29″ s měkčí směsí (TCS Light/High Grip), vzadu pak WTB Trail Boss 2.4 29″ s vyztuženými bočnicemi a rychlejší směsí (TCS Tough/Fast Rolling). Na hardtailu teď jezdím WTB Ranger 29×2.4″ (TCS Light/Fast Rolling) vepředu i vzadu. 

Na kolech jezdím často, tak si je rád přizpůsobuju, ať už po stránce kontaktních bodů (pedály, gripy, sedlo), nebo i z hlediska technického nebo vizuálního. V takovém případě se obracím na komponenty značky Spank, které mám už léty ověřené a vyhovují mi. Brzdy využívám Galfer, pedály Chromag a nářadí Lezyne. Věci, které delší dobu aktivně používám a jsou fakt dobré postupně zařazuju na svůj e-shop: shop.trailhunter.cz.

Oblečení, přilby, boty

Po různých experimentech s oblečením nakonec jezdím v oblečení skotské značky Endura. S tou jsem měl zkušenosti už z dob, než jsem byl Trail Hunterem. Jedny kraťasy mi slouží dokonce už sedmým rokem, takže o kvalitě a trvanlivosti nemám pochyb. Letos zkouším aktuální modely v nových barvách. Tady jsem podrobně sepsal své zkušenosti:

Endura začala vyrábět i bikerské boty, které nakonec také testuji. Konkrétně model Endura MT500 Burner Flat. Doposud jsem nedal dopustit na boty Five Ten, ale ty už zná každý a jsou fakt výborné. Boty Endura vypadají jako zajímavá alternativa.

Na hlavě vozím švédského výrobce POC, které považuju za nejodolnější na trhu. Navíc mi skvěle sedí. Na lehčí traily beru POC Tectal, na těžší volím integrální přilbu POC Otocon Race MIPS.

Renault Trafic Combi Van

Jezdím po trailcentrech a bikeparcích napříč celým Českem a občas zavítám i za hranice. K transportu mi slouží Renault Trafic Combi Van, což je auto, do kterého se pohodlně vejdu i s několika koly a operativně v něm mohu i přespat.