Ostatní články

Dolní Morava: Tady se nestaví bikepark, ale single traily

Na Dolní Moravu se letos jezdí hlavě kvůli Stezce v oblacích, unikátní monstrum přilákalo neuvěřitelné davy lidí. Ale na své si tady přijdou i bikeři. Lanovka vás vyveze nahoru a Skalní trail dolů. A s chutí si to zopakujete hned několikrát.

Dolní Morava

 • Charakter: lyžařské středisko se vznikajícími flowtraily pro bikery. 4km hlavní trail s klesáním o 350 m
 • Náročnost: sjízdné i začátečníky, pokročilí jezdci si užijí rychlost, skoky a parádní flow
 • Kde to je: GoogleMapy.cz
 • Oficiální web: DolniMorava.cz

Dolní Morava je skvělá lokalita, protože za bukem je Králický sněžník a kolem něj spousta nádherných přírodních trailů v pohraničí. Také samotné lyžařské centrum dokáže zabavit. Provozovatelé připravili hromadu aktivit i na léto a prostor dostali i bikeři.

Dolní Morava
Na kopec se dostanete pohodlně lanovkou

Traily zde budují zkušení graviťáci, kteří stezku citlivě zakomponovali do svahu tak, že zbytečně neplýtvá výškovými metry a ve flow vás udrží bezmála čtyři kilometry. Sem tam je nějaký přejezd po lesní cestě, ale vlnky a klopky převažují, nešetřilo se ani dřevem.

Dolní Morava
Sem tam dřevo, sem tam vlna, dohromady velká psina

Ačkoli se jedná o lyžařské středisko a člověka hned napadne „no jo, další bikepark“, přístup je zde trochu jiný. Už název Single trails Dolní Morava napovídá, že místním nejde o to, poslat vás po sjezdovce dolů na rampy, wallridy a skoky, ale nabídnout single traily spíše podobné Singltreku, Rychlebám apod. S tou výhodou, že tady vás na kopec dostane lanovka.

Dolní Morava
Tady všude loni ležely popadané stromy…

Bohužel je tu zatím jen jeden stěžejní trail, který zpestřuje jeden alternativní úsek. Trailů už mělo být více, ale plány na rozvoj zhatila loňská vichřice. Místo budování se de facto znovu tvořil původní trail. Skalní trail, tak mu tady říkají.

Dolní Morava
Leckde jsou následky loňské řádění větru ještě vidět, ale pohled na trail náladu spraví

Je tu bezvadné zázemí, mimo jiné půjčovna kol Specialized, kde vám poskytnou i výstroj. A ještě jeden tip: s rezortní kartou (stojí stovku a platí pak furt) mají bikeři lanovku se slevou 50 %.

Dolní Morava
Tam se na kole nemůže. A pozor, tahle atrakce láká dost lidí a při pěkném počasí se dopoledne u lanovky tvoří fronty

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

5 komentářů: „Dolní Morava: Tady se nestaví bikepark, ale single traily

 • Perfektny trail a lokalita, velmi sa mi tam pacilo. Ako tocite videa? iba obycajny hrudny pas alebo aj nejaky stabilizator a tak? Diky 🙂

  Reagovat
  • To jsem si toho komentáře všiml brzy… 🙂 Tak třeba ta odpověď ještě i teď někomu někdy k něčemu bude: mám to na hruďáku, 60 fps, maximální datový tok a stabilizaci vypnutou.

   Reagovat
 • Momentálně je trail KO 🙁 staví se tam nová sjezdovka.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *