Ostatní články

V Brně otevřeli černý trail v Mariánském údolí

Letos na jaře byla otevřena trailová příměstská lokalita v brněnském Mariánském údolí a nabídla dva singletraily lehké a střední náročnosti. Nyní k nim přibyl ještě jeden. Ačkoli nese černou barvu vyznačující nejnáročnější trail, je to opět přehledná stezka s upraveným povrchem, kterou sjede každý jen trochu zručný cyklista. Ostřílení bikeři si tu ale mohou pěkně „pohopsat“.

Na nově otevřený černý trail č. 3 se dostanete po stejné výjezdové asfaltce jako na start modré jedničky. Jen po ní budete pokračovat ještě přibližně dvě stě metrů dál.

Trail hned na začátku naznačí, že je cílen spíše na zkušenější jezdce – naservíruje totiž pětimetrový skok po výjezdu ze zatáčky, který je navíc vhodné cílit těsně kolem stromu, aby vás to po dopadu nevyneslo příliš k okraji. Následuje dvojice rychlých klopenek a po nich možnost úprku zpátky na asfaltovou cestu po červené značce, pokud by vás takový úvod vystrašil.

Skok je to ale formou lavice, takže ho můžete klidně jen pomalu přejet. A povrch trailu je udusaný a hladký. V pohodě to tedy sjedou i méně zkušení bikeři nebo děti. Náročnost a zábavnost trailu je daná rychlostí. A tak je to pak po celé délce. Nemusíte se tu bát, že byste narazili na obtížně sjízdný kamenitý úsek, skok „s dírou“ nebo drop. Je to po celou dobu uhlazený flowtrail.

Singletraily pro všechny

Vyznavači technického ježdění zde mohou být ze stejného důvodu zklamaní. Ovšem když pomine úvodní šlapavá část a stezka se začne rozjíždět v mírném sklonu, začne přibývat i náklonů a skoků. A to už na puse roste ten správně zahnutý rohlík.

Stezka má ve střední části smyčku, která trail pěkně natáhne, ale zařadí tím do něj i stoupací pasáž. Kdyby vám to z nějakého důvodu snad vadilo, dá se tuto smyčku vynechat. Ale přijdete tím o pěknou část s mnoha drobnými skoky a svižným zařízlým trailem ve svahu.

V závěrečné třetině je to také samé hopsání. Záměrně nepíšu skákání, protože jsou to převážně kratší skoky, které vás nevynesou nijak vysoko a spíše jen motivují k pumpování na trailu. Ovšem jsou zde zařazeny i výjimky v podobě větších skoků, kdy se proletíte do step-upu nebo přes odhadem šestimetrovou lavici.

Brno jede flow

Černý trail dobře doplňuje stávající dvojici. Modrý trail je dlouhý, výletní, technicky nejméně náročný a najdete na něm i delší stoupání. Červený trail vás po úvodním výšlapu odmění velmi zábavným sjezdem s intenzivní náloží klopených zatáček a černý trail je něco podobného, ale se zaměřením na skoky. Vše přitom v duchu flowtrailů vhodných pro širší spektrum jezdců.

Celoodpružený bike na těchto trailech nepotřebujete. Zadní odpružení se zde hodí jen pro případ špatného doskoku, ale povrch jej rozhodně nevyžaduje. Se sjezdovým kolem by to bylo vyloženě trápení, protože i na černém trailu jsou šlapavé sekce a sklon není nijak prudký. Ale na trailbiku, nebo klidně i XCčku, si tady užijete zábavnou jízdu. A čím rychleji pojedete, tím bude zábavnější.

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

Jeden myslel na “V Brně otevřeli černý trail v Mariánském údolí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *