Česká trailcentraTrailcentra a bikeparky

Další kus trailu na severu Moravy: V Kletném otevřeli Cow Trail

Na okraji obce Kletné nedaleko Suchdolu nad Odrou právě otevřeli Cow Trail, dvoukilometrový okruh pro bikery. Cílí na vyznavače XC a do budoucna by se měl rozrůst na dvojnásobek délky. Počítá se zde s pořádáním XC závodů.

Jedná se pouze o malou lokalitu, která je však zajímavá svým pojetím. V podobném rozsahu dnes občas vznikají příměstské lokality pro širší veřejnost, jako jsou například Vratislavice, Telč nebo Šumperk. Ale Cow Trail je jiný, tady se jezdí XC a bude se i závodit. Pojetí této lokace tak připomíná například brněnskou Bikearénu Anthropos.

Cow Trail slibuje zajímavé technické pasáže, sem tam trochu sjezdového adrenalinu, ale také náročné výjezdy. Je to zkrátka tréninková a závodní trať pro závody XC, nicméně veřejnosti volně přístupná po celý rok. Pokud vás takový styl trailů baví, můžete si ji tedy zkusit, když někdy pojedete okolo. Na jaře 2021 by tu pak měly proběhnout první závody.

Co by kamenem dohodil je od Kletného nový Bikepark Heipark Tošovice. Ten už letos otevřel v testovacím režimu a na příští sezonu už by měl být plně připraven. Přímo se proto nabízí při návštěvě Heiparku přibrzdit cestou u Cow Trailu.

Mapa trailu

A proč Cow Trail? Okruh vede skrze pastviny, na kterých se pásávají krávy. Proto tedy Cow Trail. A třeba vás bude při výjezdu nějaká kravka svým bučením povzbuzovat.

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *