Šemberské stezky: Singletraily s flow i kusem skály kousek u Prahy

Šemberské stezky jsou menší singletrailovou lokalitou, kterou najdete přibližně 3 km od Českého Brodu za obcí Tuchoraz. Atraktivní lokalita je to i pro bikery z Prahy, protože z východního okraje města je to ke stezkám půlhodinka cesty autem.

Upozornění: Lokalita je už teď zavřená. Jezdit se může zase na jaře, sledujte Facebook.

Lokalita nabízí tři sjezdové traily s odstupňovanou náročností od modrého, přes červený až po černý. Modrý trail je nejdelší a nejmírnější, černý nabídne i trochu technicky náročnější úseky a zároveň rychlejší jízdu ve vysokých klopenkách. Každý trail je dlouhý jen cca kilometr, na start se dostává společným stoupacím trailem.

Modrý a červený trail jsou flowtraily s udusaným povrchem, na které si mohou bez obav zajet i začínající jezdci nebo děti. Při vyšších rychlostech přitom dokážou zabavit i zkušené jezdce. Skoků je sice minimum, ale o klopenky není nouze.

Černý trail bikery provede roklinou, ve které se rozhoupou ve vysokých klopených zatáčkách a v jednom místě je zařazen i technický úsek se sjezdem po strmé lávce a menší skalce. Úsek je to i z hlediska vizuálního velmi zajímavý, protože se zde ocitáme ve skalní soutěsce, ale začínající bikeři se zde mohou zaleknout.

U příjezdové silnice nad traily je travnaté parkoviště, kde lze zanechat auto. Pod kopcem je pak menší zázemí s ohništěm, lavicemi a stánkem s občerstvením. Jedná se o menší lokalitu, která zabaví na hodinu, maximálně na dvě. Ale jako cíl na odpolední výlet je to ideální, líbit se tu bude také dětem.

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

5 thoughts to “Šemberské stezky: Singletraily s flow i kusem skály kousek u Prahy”

  1. Docela dobrý nápad dát recenzi na lokalitu, která je aktuálně zavřená… Možná by bylo lepší to vypustit až budou zase otevřené, aby se tam nehnaly davy lidí…

    1. Dřív jsem to zpracovat bohužel nestihl, ale čekat s tím až do jara mi přišlo zbytečné. Věřím, že můj report žádné davy k návštěvě nevyburcuje, ale pro jistotu jsem přidal hned na začátek upozornění, že teď probíhá zimní pauza.

  2. Tvl tisíckrát tam provozovatelé napíšou, že jediné možné parkování je v Brodě u vlakáče a stejně sem píšeš „U příjezdové silnice nad traily je travnaté parkoviště“. Možná by sis mohl uvědomit, co těm „singletrail centrům“ děláš za problémy…

    1. Pokud bych jim dělal nějaké problémy, tak předpokládám, že se mi ozvou a požádají o opravu. Ostatně s tvůrcem Šemberských stezek jsem v kontaktu. On ale ani nikdo jiný mě na nějaký problém s parkováním neupozornil, ačkoli je článek na webu už několik měsíců.

  3. Já tam dneska byl s malým klukem jeho první traily a super…parkování na travnaté ploše u startu už je asi vyřešené za tu dobu, protože i dle značení mi přišlo, že opravdu nedělám nic co by někoho naštvalo. Každopádně díky moc za tyhle stránky a čas tomu věnovaný 👍…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.