U Telče vyrostly singletraily pro horská kola. Nabídnou pohodové svezení i skokanskou výzvu

Další lokalitou, kam se mohou vydat vyznavači horských kol za zábavou, se stává Telč. Vyrostly zde 3 kilometry zábavných stezek, na kterých se mohou svézt rodiny s dětmi, ale na své si přijdou i zkušenější jezdci.

Areál se nachází v oblasti naučné stezky Lipky západně od města. Singletraily mají upravený povrch a bikeři si na nich užijí množství klopených zatáček a terénních vln. Traily jsou tři a nejsou jen sjezdové, občas bude potřeba i šlápnout do pedálů. Za stavbou stojí zkušení stavitelé z Dirty Parks.

Stezky jsou stavěny pro širší veřejnost, čemuž odpovídá i zvolená náročnost. Sem se můžete bez obav vydat i s dětmi. Ovšem pozor, na trailech jsou alternativní odbočky, které už mohou prověřit i zdatnější jezdce. A je tu také úsek s velkým skokem a jedním přeletem přes potok.

Stezky jsou samozřejmě jednosměrné a slouží výhradně bikerům. V terénu jsou vyznačeny cedulkami a nechybí ani zázemí pro odpočinek. V okolí vedou cyklotrasy, kterými lze navázat na výlety po okolí.

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

One thought to “U Telče vyrostly singletraily pro horská kola. Nabídnou pohodové svezení i skokanskou výzvu”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.