Česká trailcentraTrailcentra a bikeparky

Vzor pro ostatní města: U Liberce vyrostlo zábavné zázemí pro bikery

Obří pumptrack, dva cvičné traily na přilehlém kopci a skill zóna na trénink rovnováhy – takové zázemí pro bikery vzniklo u Liberce, konkrétně v libereckém obvodu Vratislavice nad Nisou.

Lokalita není nějak rozlehlá a nelze ji srovnávat s tradičními velkými trailcentry, ovšem poskytuje i na menším prostoru poměrně dost zábavy a možností, jak se zlepšovat při jízdě na kole.

Stavbu liberečtí svěřili zkušeným stavitelům z Dirty Parks, kteří vytvořili kvalitní hliněný pumptrack úctyhodných rozměrů, vedle toho skill zónu s dřevěnými překážkami pro trénink rovnováhy a na přilehlém svahu Zámeckého vrchu vznikly dva kratší traily plné klopenek a skoků.

Mírnější trail je označen modře, ten rychlejší pak červenou barvu. Skoky jsou na obou tvořeny formou lavic, které lze bezpečně přejet i bez odlepení od země. Ale kdo už skoky zvládá, ten si i trochu zalétá. Zpátky na start se bikeři dostanou postranním stoupacím trailem s mírným sklonem. Od startu trailů je vidět na nedaleký Ještěd, pod kterým se nachází známý bikepark. Ten je však určen už značně pokročilým bikerům, kdežto ve Vratislavicích si zajistí i začátečníci.

Areál je volně dostupný a slouží místním jako další možnost, kde se venku zabavit volnočasovými aktivitami. Kéž by se nechalo inspirovat více měst.

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *