Česká trailcentraTrailcentra a bikeparky

Bikearéna Anthropos: Na horském kole se dá vyřádit uprostřed Brna

Nedaleko centra Brna najdete místo, kde se dá oficiálně vyřádit v terénu na kole. Jmenuje se Bikearéna Anthropos a je to hustá změť trailů, na kterých se i závodí.

Probíhají zde závody horských kol v cross country a tomu odpovídá i charakter trati. Jezdí se stále nahoru nebo dolů a není nouze o překážky, které prověří technickou zdatnost bikerů.

Okruh tří barev

Bikearénu Anthropos najdete v Brně za výstavištěm, přesněji až za řekou Svratkou u muzea Anthropos. Okolo vede frekventovaná cyklostezka podél řeky, ale na trailech už zdaleka takový provoz není. Zaprvé se o nich moc neví a zadruhé už to není záležitost pro cyklistické výletníky. Zde už se scházejí výhradně bikeři vyhledávající jízdu v terénu.

Bikearena Anthropos Brno
Šipky s lebkou napovídají, že zde červeno-černá část okruhu půjde strmě po kamenech dolů

Závodům trať slouží jen nárazově párkrát do roka a po zbytek času se na ni mohou prohánět hobby bikeři. Pro ty jsou přichystané informační cedule s mapou a značení tratí dřevěnými sloupky se značkami. Zabloudit se nedá.

Na začátku je přibližně 800m okruh pro začátečníky. Ten moc zážitků neposkytne, je to taková lesní pěšinka jen občas zpestřená terénní nerovností. Tohle  zvládnou i děti.

Hlavní okruh už ale dokáže zabavit i ostřílené jezdce. Pokud ho chcete absolvovat úplně celý včetně nejnáročnějších úseků, držte se černých šipek. Pokud si netroufnete na nejnáročnější kamenité sjezdy, držte se červených šipek, které je vynechávají. A když na horském kole teprve začínáte, sledujte modré šipky, které z okruhu vypustí i strmější červené pasáže.

Jednoznačně nejzábavnější část okruhu v bikearéně

Porovnejte síly s mistry

Od tratě nečekejte flow jako na singltrailech v Mariánském údolí na východním okraji Brna. Tohle je něco úplně jiného. Zde nejsou skoky, klopené zatáčky a vyhlazená stezka. Tady si procvičíte techniku jízdy ve strmých kamenitých sjezdech a prudkých vracečkách.

Bikearéna Anthropos je bezplatně přístupná veřejnosti. Jezdit už se v této lokalitě dá dlouhé roky, ale na ten letošní byla trať výrazně upravena, doplněna a vylepšena, přibylo také nové značení. Můžete si trať zkusit projet a pak se přijďte podívat 25. – 28. července 2019, jak to dokážou mistři. To se zde totiž pojede mistrovství Evropy horských kol.

Mapa:

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *