České bikeparkyTrailcentra a bikeparky

Bikepark Karlov: Další lyžařské středisko bude v létě obšťastňovat bikery

V lyžařském areálu Karlov zahájili tuto sezonu i letní provoz lanovky. Nahoru vozí namísto lyžařů bikery, kteří mohou využít dvou nově vybudovaných tratí pro cestu z kopce dolů.

Nový bikepark má oficiální název Express Bike Park a lanovka v něm bude jezdit denně od 9:00 do 18:00 do konce srpna, podle zájmu pak může být provoz prodloužen. Lanovka jezdí během provozní doby nepřetržitě.

Dvě tratě, žádný extrém

Tratě jsou k dispozici dvě. Kroutí se z kopce dolu ve vyhlazených klopenkách a charakter je blízký flowtrailům. Modrá trať je určena méně zkušeným bikerům, kde se nemusí bát žádného velkého sklonu či skoků. Červená pak uspokojí i ty náročnější, protože nabízí intenzivní nálož skoků a vysoké klopenky. Trail zaujme také svou šířkou a přehledností, na místních skocích se díky tomu cítíte daleko bezpečněji a jsou vhodné na zaučení.

Lanovka zde stojí 250 Kč na 4 hodiny, 400 Kč na celý den a 550 Kč na dva dny. Jedna samostatná jízda vyjde na 50 Kč, pět jízd na 200 Kč.

Bikepark Karlov

Z oblasti Jeseníků se postupně stává ráj horské cyklistiky. Máme zde Rychlebské stezky, Lipovské stezky, bikeparky Kopřivná, Kouty a Kareš, na bikery se plánuje lépe připravit i Dolní Morava a cestou k horám můžete zkusit i menší příměstskou lokalitu v Šumperku. Teď se k této sestavě nově řadí i Karlov.

Více informací o nové bikeparku v Karlově najdete na oficiálním webu.

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

3 komentáře: „Bikepark Karlov: Další lyžařské středisko bude v létě obšťastňovat bikery

  • Paráda, mohu poprosit o zanesení do Google map? 🙂 Ať je to všechno pohoromadě. Díky

    Reagovat
  • Oprava,Rychlebske stezky a dolní morava nejsou Jeseníky, nýbrž rychlebske hory a kralicky Sněžník

    Reagovat
  • Zkusil jsem . . . výborný počin a ještě chystají downhill. Vřele doporučuji!!!

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *