Bikepark Karlov: Další lyžařské středisko bude v létě obšťastňovat bikery

V lyžařském areálu Karlov zahájili tuto sezonu i letní provoz lanovky. Nahoru bude vozit namísto lyžařů bikery, kteří mohou využít dvou nově vybudovaných tratí, kterými se mohou pustit z kopce dolů.

Nový bikepark má oficiální název Express Bike Park a lanovka v něm bude jezdit denně od 9:00 do 18:00 do konce srpna, podle zájmu pak může být provoz prodloužen.

Dvě tratě, žádný extrém

Tratě jsou k dispozici dvě a neměly by být nějak extrémně náročné. Na klasický bikepark s tratěmi pro sjezdová kola to tady totiž nevypadá, trasy se tu kroutí z kopce dolu ve vyhlazených klopenkách a charakter tedy bude zřejmě bližší flowtrailům. Modrá trať je určena méně zkušeným bikerům, červená pak uspokojí i ty náročnější.

Lanovka zde stojí 250 Kč na 4 hodiny, 400 Kč na celý den a 550 Kč na dva dny. Jedna samostatná jízda vyjde na 50 Kč, pět jízd na 200 Kč.

Bikepark Karlov

Z oblasti Jeseníků se postupně stává ráj horské cyklistiky. Máme zde Rychlebské stezky, Lipovské stezky, bikeparky Kopřivná, Kouty a Kareš, na bikery se plánuje lépe připravit i Dolní Morava a cestou k horám můžete zkusit i menší příměstskou lokalitu v Šumperku. Teď se k této sestavě nově řadí i Karlov.

Více informací o nové bikeparku v Karlově najdete na oficiálním webu.

3 komentáře


  1. Paráda, mohu poprosit o zanesení do Google map? 🙂 Ať je to všechno pohoromadě. Díky

    Odpovědět

  2. Oprava,Rychlebske stezky a dolní morava nejsou Jeseníky, nýbrž rychlebske hory a kralicky Sněžník

    Odpovědět

  3. Zkusil jsem . . . výborný počin a ještě chystají downhill. Vřele doporučuji!!!

    Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..