Březovský trail: Velká bikerská zábava na malém kopci

V Březové nad Svitavou vyrostla nová lokalita pro vyznavače singletrailů. A to takových, které vedou převážně z kopce a nabídnou klopené zatáčky a sem tam skok. K dispozici jsou celkem tři a i když se jedná o kratší svezení, je velmi zábavné.

Tři traily jsou odstupňované podle obtížnosti na modrý, červený a černý. Všechny mají společné to, že se jedná o stezky s udusaným povrchem a nejsou příliš technicky náročné. Sjedete je i na kole bez zadního odpružení a na modrý mohou bez obav vjet i začátečníci nebo děti.

Podívejte se na video z trailů:

Modrá, červená, černá

Modrý trail nabídne nejdelší svezení. Nejvíce šetří s nadmořskou výškou a nejsou na něm žádné záludné skoky. O klopenky ale nouze není. Červený trail je v podobném duchu, ale už se to na něm trochu více rozjede. Černý trail pak přidává ještě i pár skoků a dřevěné rampy. Skoky nejsou nijak vysoké a dlouhé, toto není bikepark, ale zabaví a adrenalin dodají. Snadno je zvládne i středně pokročilý biker.

U všech trailů platí, že míra náročnosti a vyplaveného adrenalinu je přímo úměrná rychlosti. Traily nejsou nijak extrémně strmé, snadno je tedy ubrzdíte a projedete bezpečně v pomalejší rychlosti. Ale když brzdy pustíte a třeba i trochu přišlápnete, budete mít plné ruce práce. Traily jsou totiž natěsnány na poměrně malém prostoru, a tak jsou klopenky celkem ostře dotažené a zábavné prvky navazují jeden na druhý.

Nahoru se tu musí za své, lanovku nečekejte. Stoupá se lesní cestou, která je v některých úsecích velmi strmá a není ostudou, že zde půjdete pěšky. Sklon je sice místy prudký, ale zase jste díky tomu brzy nahoře a celý stoupací úsek má jen cca 800 m. Samotné traily jsou pak o něco delší, mají kolem kilometru.

Stojí za zastávku

Ačkoli se jedná o lokalitu malou a možná si říkáte, že kvůli třem kilometrům trailů to nestojí ani za řeč, je dobré se tu zastavit. Nemá smysl sem cestovat z daleka, ale když pojedete kolem (Březovou se projíždí na frekventované spojnici Brno – Svitavy), tak si vyčleňte dvě hodinky a pojďte si to zkusit. Uvidíte, jak se dá skvěle využít i menší kopec. A zejména černý trail je velice dobře navržený a kvalitně postavený, takže poskytuje skvělé zážitky, které si rádi několikrát zopakujete.

Kromě trailů je ve stejném lese k dispozici i volně dostupné lanové centrum (snížené na bezpečnou výšku i bez jištění) a na kopci rozhledna. Dole pak nechybí vyčleněné parkoviště pro návštěvníky trailů a přes léto o víkendech funguje i občerstvení u přilehlého hřiště.

Další informace: oficiální web, facebooková stránka

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.