Česká trailcentraTrailcentra a bikeparky

Singletrail Moravský kras – Mariánské údolí: Traily pro bikery na kraji Brna

Singletrailové centrum na okraji Brna v Mariánském údolí. Otevřeno bylo na jaře 2018 a nyní nabízí ke svezení tři singletraily v celkové délce cca 25 km.

Jedná se o flowtraily upraveným povrchem, takže vyznavači technického ježdění mezi kameny mohou být zklamáni. Náročnost není nijak velká a je dána rychlostí, jakou se do trailů pustíte. V menší rychlosti zvládnou vše objet i méně zkušení bikeři na běžném horském kole nebo i děti. Zkušenější jezdci si mohou dopřát pořádné náklony v zatáčkách, pumpování, občasné skoky a kličkování mezi stromy.

Souhrnné video s představením všech trailů:

K dispozici jsou tři traily označované prostě jen čísly. Okruh č. 1 je na západní straně údolí a nabídne 6km svezení, přičemž veškeré stoupání naberete na úvodním stoupacím trailu. Dolu pak vede svižný sjezdový flowtrail plný zatáček. Trail je označovaný jako červený, cože představuje střední náročnost, ale nelze ji srovnávat například s bikeparky. Trail je to technicky poměrně jednoduchý a zvládne ho objet i běžný hobby jezdec na běžném horském kole.

Okruh č. 2 je nejdelší, nabídne cca 13 km. Úvodní stoupák vede po úzké lesní asfaltce bez automobilového provozu, následuje ještě kousek výjezdu po trailu a poté už převažují sjezdy. Ovšem pozor, okruh je značně členitý a o výjezdy není nouze, jeden stoupák přitom dokáže docela potrápit. Je to zkrátka takový výletní trail skrze pěkné lesy, barvu má převážně modrou (značí nižší náročnost), ale vyskytují se zde i červeně označené úseky.

Marianske traily 011

Okruh č. 3 startuje na stejném kopci jako dvojka, jen o kousek dál. Místy získal už černou barvu, především díky delším skokům. Všechny jsou ale realizovány formou lavic nebo dvojáků ve formě boulí, snadno se tedy dají přejet i v pomalé rychlosti bez odlepení pneumatik od země. Černé barvy se tedy nemusíte obávat, ale nepodceňujte ji – trail občas svádí k rozjetí do vyšších rychlostí, ale pokud nemáte dostatek zkušeností, nepouštějte to. Trail by vás mohl nepěkně vytrestat (viz video výše).

Singletrail Mariánské údolí

  • Charakter: singletrailové centrum s flowtraily, které jsou vhodné pro začínající, ale i pokročilé bikery. Šutry si tu neužijete, zato klopenek a pumpování vrchovatě
  • Délka trailů: cca 25 km
  • Zázemí: základna teprve v přípravě, restaurací je ale v blízkém okolí dost
  • Bližší info: oficiální web, Facebook

Mapa trailů

Přibližte si mapu, klikněte na vybraný trail a kliknutím na obrázek si ho prohlédnete na videu!

V Mariánském údolí bude vybudována základna se zázemím pro bikery, nicméně hlad můžete uspokojit i v jiných restauracích v okolí. Je jich tu dost, jedná se totiž o oblíbenou výletní lokalitu Brňáků. Také proto je zde nutné počítat s hustějším provozem než bývá v trailcentrech běžné.

Starší videa z jednotlivých trailů:

Oficiální mapa:

Traily Marianske udoli mapa

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

Jeden myslel na “Singletrail Moravský kras – Mariánské údolí: Traily pro bikery na kraji Brna

  • Traily vypadají podle videí parárádně a už jsem si říkal že bych se tam
    rád zastavil až bude cesta kolem. Jak jsi ale zmínil že zavíračka je v 19 hod. tak to mě odradilo, a hlavně v létě je to nesmysl. Zelený hoši by asi museli jináč chodit na čekanou o něco později. To raději zůstanu u sólo svobodným ježdění a objevování lesních cest bez časovýho ultimatu.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *