Singletrail Moravský kras – Mariánské údolí v Brně

Singletrailové centrum na okraji Brna v Mariánském údolí. Otevřeno bylo na jaře 2018 a v průběhu rok se ještě dodělává, zpočátku jsou dostupné dva traily modré a červené náročnosti s celkovou délkou 19 km.

Jedná se o flowtraily upraveným povrchem, takže vyznavači technického ježdění mezi kameny mohou být zklamáni. Tady jde zkrátka o flow a svižnou jízdu mezi stromy zpestřenou klopenkami a boulemi. Občas si i trochu vyskočíte.

Marianske traily 011

Náročnost není nijak velká a je dána rychlostí, jakou se do trailů pustíte. Vše zvládnou objet i méně zkušení bikeři na běžném horském kole, ti zkušenější si mohou dopřát pořádné náklony v zatáčkách, pumpování, občasné lety a kličkování mezi stromy.

Singletrail Mariánské údolí

  • Charakter: singletrailové centrum s flowtraily, které jsou vhodné pro začínající, ale i pokročilé bikery. Šutry si tu neužijete, zato klopenek a pumpování vrchovatě
  • Délka trailů: cca 18 km
  • Zázemí: základna teprve v přípravě, restaurací je ale v blízkém okolí dost
  • Bližší info: oficiální web, Facebook

Mapa trailů

Přibližte si mapu, klikněte na vybraný trail a kliknutím na obrázek si ho prohlédnete na videu!

V Mariánském údolí bude vybudována základna se zázemím pro bikery, nicméně hlad můžete uspokojit i v jiných restauracích v okolí. Je jich tu dost, jedná se totiž o oblíbenou výletní lokalitu Brňáků. Také proto je zde nutné počítat s hustějším provozem než bývá v trailcentrech běžné.

Jak traily vypadají při jízdě se podívejte ve videích s komentářem:

Ještě během léta 2018 přibude třetí trail nejvyšší náročnosti. V následujících letech by pak mělo dojít k propojení traily až do trailcentra v Jedovnicích, které jsou odtud vzdálené cca 20 km.

Oficiální mapa:

Traily Marianske udoli mapa

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..