Trutnov Trails se otevírají. Nabídnou čtyři nové traily

Dnešním dnem byla zahájena letošní sezona na Trutnov Trails. Vzhledem ke koronavirové situaci se to obešlo bez tradiční hromadné brigády a oslavy, prostě už můžete vzít kolo a kdykoli přijet. A bude to stát za to, provozovatelé stezek připravili řadu novinek.

Nové traily: od flow po balvany

Oproti minulému roku letos přibude 8 kilometrů stezek a 4 nové traily. Celkově tak Trutnov Trails nabídnou bikerům svezení na 35 kilometrech terénních stezek. Největším lákadlem je aktuálně nový trail Floutek, jehož část byla k vyzkoušení již loni, ale teď už je téměř dokončen. Je to svižnější flowtrail s klopenkami a častými příležitostmi ke skoku.

TIP – Podívejte se na loňské video z Trutnov Trails:

Další velký kus trailu přibyl na druhém kopci, a to v rámci výletního Bunkr trailu. Nově přibyly 2 km stezky a celkově nabídne Bunkr trail 6 km dlouhé svezení. Součástí se letos stane i úsek zvaný Rýbrcoul trail, který bude alternativní stezkou v enduro stylu.

Třetí nový trail je Myší díra, který se nachází ve spodní části hlavního kopce. Je to trail střední obtížnosti, který navazuje na Trail pod Jeskyňkou, ale můžete si ho dát i samostatně.

Čtvrtou novinkou je Ptačí perspektiva. Nároční trail černé barvy, který vede po velkých balvanech a vyžaduje už trochu technického umu.

Mapa Trutnov Trails 2020
Aktuální mapa trailů

Základna, parkování, aktuální opatření

Pokud se na trutnovské traily vydáte, nejezděte tradičně do Lhoty ani na parkoviště na Sedmidomí. Tato parkoviště jsou zavřená, aby se eliminoval kontakt přijíždějících bikerů s místními obyvateli. Když pojedete od Trutnova, v místě odbočky do Lhoty směrem doprava odbočte z hlavní silnice přesně na opačnou stranu, tedy doleva. Jedná se o menší asfaltku, kde je standardně zákaz vjezdu, ale nyní je zde vyjednáno povolení pro parkování (místo je vyznačeno).

Hospoda u základny prošla rekonstrukcí a jakmile bude moci otevřít, nabídne novou nabídku občerstvení pro bikery, půjčovna a servis kol by měly otevřít o něco dříve. Podrobněji o novinkách na Trutnov Trails píšou regionální Trutnovinky, aktuální informace sledujte na webu Trutnov Trails, případně na Facebooku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..