Trail Park Klínovec: flowtraily, skoky i downhill

Klínovec je oblíbený lyžařský areál u západních hranic Česka, který se v létě proměňuje v trail park pro bikery. Je to přitom místo, kde si výjimečné svezení na kole mohou dopřát jak úplně začínající jezdci, tak nejzkušenější závodníci downhillu.

Na Klínovec se nejlépe dostanete autem. Je to 20 km z Karlových Varů směrem na Boží Dar. Na místě pak můžete zaparkovat na velkém parkovišti u spodní stanice lanovky, kde je i zázemí pro kempery. S osobákem se dá případně zaparkovat i u horní stanice lanovky.

Nebaví vás číst? Mrkněte na video:

Nekonečné flow pro každého

Pro méně zkušené jezdce jsou hlavním lákadlem Klínovce tamní flowtraily. Modrý Azur je singltrail s mírným klesáním a nízkými klopenkami, na který si bez obav můžete troufnout i s menšími dětmi. Je to technicky nenáročné svezení, ale přitom zábavné a 11 km pořád mírně z kopce.

Červený Rubin už vám dovolí nabrat vyšší rychlost. Objevují se tu větší klopenky, častější pumpovací boule a také skoky. Všechny jsou ale formou dvojboulí, které můžete jen tak přejet. Větší rychlost, zábava, ale pořád skvělé flow a na české poměry nebývalá délka sedmi kilometrů.

Skoky, enduro i čistokrevný sjezd

Obtížnost trailů se postupně zvyšuje a černý Baron je zase o něco rychlejší a překážky na něm o něco náročnější. Ale je to stále flowtrail. Tady už ale potkáte i větší skoky (všechny lze přejet i v pomalejší rychlosti) a povrch trailu už je občas záměrně obohacen o nějaké to kamení.

Další stupeň obtížnosti představuje trail zvaný Ilegal, ale nemějte obavy. Je legální. Ovšem delší dobu nebyl a místní jezdci mu říkali Německá, takže i tak se mu pořád občas říká. Býval to enduro trail, ale teď už se docela vyjezdil a připomíná trochu sjezdovou trať. Jenže enduro základ se nezapře a tady se bagrem nehráblo a nenajdete tady ani nějaké větší skoky s výjimkou úvodní sekce pod lanovkou.

Nejnáročnější tratí je ta sjezdová označená prostě Downhill. Tady se jezdí závody ve sjezdu a bez pořádného kola a bezpečnostní výbavy sem raději vůbec nejezděte.

Spousta dalších možností

V zázemí bikeparku nic zásadního nechybí. Pod lanovkou je občerstvení, nahoře restaurace, o velkém parkovišti s možností přespání už byla řeč. Ubytovacích kapacit je v okolí případně dost.

Bikepark dokáže zabavit i na více dnů. Jen pozor o letních víkendech, to se u lanovky mohou vytvářet fronty. V okolí jsou kdyžtak další možnosti, kde si užít s bikem. Můžete mrknout na Boží trail a výletní okruhy kolem Božího daru a Jáchymova, případně přejet do sousedního bikeparku Plešivec anebo kousek přes hranice do trailcentra Rabenberg.

Mapa a užitečné odkazy

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

3 thoughts to “Trail Park Klínovec: flowtraily, skoky i downhill”

  1. Ahoj. Letos jsem byl na Klíňáku asi 5x. Počáteční nadšení z minulého roku zprvu ještě živil nově otevřený červený baron. Ten je ale na mě příliš velbloudovitý i když se mouzlo upřít nedá, dávám přednost modré. No a ta byla již letos pěkně rozbitá. Vodou vymletá koryta byla označena modrým sprejem – snad aby někdo věděl co opravit, ale ani za měsíc se nápravy nedočkala. Také staronové „leomvání trati“ vyskládanými kameny přibylo. To mi už od začátku připadlo úchylné. Ale velké šutry umístěné v zatáčkách přesně tam kam vyjedete, když neodhadnete rychlost mi přišly fakt unfair a nebezpečné. Cenu lanovek neřeším, jezdím si traily jen vždy jednou dolů a pokračuji na Jáchymov Ostrov. Bufet u lanovky předražená trága. Celkově bych řekl, že dobrému nápadu dochází dech, i když se to z návštěvnosti tracků nezdá.

    1. …je pravda, ze s jidlem je to dost mizerie… nevim, proc v takovych oblastech a zejmena pro aktivne a zdrave zijici lidi/sportovce tam nenabizi i zdravejsi jidla (salty s masem, wrapy,..)?… Nahore sice zadna slava, ale jeste dejme tomu, neco snist se tam da (ikdyz dobre to moc neni a za tu cenu uz vubec ne). No a dole ve stanku to je totalni zoufalstvi – napr.minule leto (nebylo moc vedro, kolem 25) jsme si tam koupili nanuky, ktere byly uplne tekute 🙁

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *