Česká trailcentraTrailcentra a bikeparky

Trailpark Plešivec: Nová lokalita s lanovkou, která nabídne flow pro rodinky i extrémní „black extreme“

Na jižním cípu Krušných hor vznikne další oficiální bikerská lokalita. Nedaleko již dobře známého Klínovce vyroste nový Trailpark Plešivec. Nabídne lanovku a hned od začátku pestrou nabídku trailů.

Trailpark Plešivec - mapa
Mapa Trailparku Plešivec

Plešivec je lyžařský areál na stejnojmenném kopci, v jehož okolí už bylo i bikersky celkem živo. Jenže zatím jen neoficiálně nebo v rámci závodů. Teď už se však rýsuje oficiální podoba veřejného trailparku, který vzniká pod taktovkou Michala Prokopa.

Michal Prokop je zkušený závodník v enduru, fourcrossu a jiných disciplínách. Aktuálně je také organizátorem a stavitelem tratí závodů Blinduro nebo Dropdown. Na Plešivci dal vzniknout zatím čtyřem trailům, a to s odstupňovanou náročností.

Modrý trail bude technicky nenáročné svezení v mírném sklonu a s délkou 3,6 km. Tady se zabaví i méně zkušení bikeři či děti. Červený trail mírně zvýší technickou náročnost i sklon, ale stále to bude trať určená hobíkům, kteří si užijí 2,6 km zábavné jízdy. Pro zkušenější jezdce bude určený trail černý, který zjevně prověří hranici pudu sebezáchovy jezdců a schopnosti brzd jejich kol. Na trati dlouhé 1,1 km se rychle ztratí 228 výškových metrů, tzn. průměrný sklon přes 20 %.

A pak je tu ještě čtvrtý trail, výzva zvaná Černý Extreme. A jak známe Michala Prokopa, nelze čekat nic jednoduchého. Ledacos naznačuje už jeho video ze série Trail Director, ve které představuje černé traily v Česku. A terén z Plešivce v něm už také předvedl (byť toto zrovna není žádný z oficiálních černých trailů):

Zatím nebyl prozrazen termín otevření, ale mělo by to být ještě letos. Novinky přímo od provozovatelů můžete sledovat na Facebooku, web je teprve v přípravě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *