Česká trailcentraOstatní článkyTrailcentra a bikeparky

Boží trail: Nadšenci obnovili nejstarší trail v Česku

Nedaleko Božího daru je tak trochu schovaný Boží trail. Je to kratší singl, na kterém je pestrá nadílka zatáček a skoků. Oproti trailům o kousek dál na Klínovci je to jen malý „trailík“, ale rozhodně ne bezvýznamný. Tohle je totiž jeden z nejstarších oficiálních trailů v Česku, dost možná ten úplně nejstarší.

Boží dar je nejvýše položené město v Česku, které najdete v Krušných horách až u hranic s Německem. Je tu pěkná krajina a pro bikery možnosti vyžití v blízkém bikeparku Klínovec anebo v trailovém centru Rabenberg na německé straně. Boží trail pak najdete na louce hned nad Božím darem.

Vzpomínky na fourcross

Boží trail byl prapůvodně fourcrossová trať. Ta na Božím daru vznikla už v dřevních dobách této disciplíny, když se na louce nakopalo pár zatáček, aby bylo kde trénovat. S posvěcením úřadů se z tratě stalo oficiálně místo určené bikerům a mohly se tu pořádat i závody. Jenže zatímco fourcross během doby postupně odešel, trať zůstala.

Stará fourcrosska zarostla lebedou a teprve před pár lety se jí ujali místní nadšenci a začali je revitalizovat. Už ne do plné šířky, ale do podoby trailu. Božího trailu. Aktuálně tady najdete pěkné nástupní místo se stříškou a necelý kilometr dlouhý trail plný klopenek a menších skoků.

Už to není jen nějaká drážka na louce jako kdysi, za těch dvacet let už kolem vyrostly keře a stromy, takže si na trailu připadáte jak v lese. Ale louka je všude kolem a snadno se po ní můžete vrátit zpátky na start trailu a dát si ho ještě jednou.

Mapa a užitečné odkazy

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *