Ostatní články

Pojištění kola proti krádeži: kryje i další sportovní výbavu, a to i proti poškození

Řídím se pravidlem, že než něco doporučím, musím to vyzkoušet. A tak jsem vám loni mohl doporučit pojištění proti úrazu, které sám používám a které už jsem využil. Zároveň mám i pojistku proti krádeži nebo poškození kol, respektive sportovní výbavy, ale tu jsem naštěstí zatím využít nemohl. Přesto vám ji doporučím. Protože sezona už je rozjetá, pojistka se může hodit.

Všechno jsme nově vysvětlili v tomto videu:

Při zájmu o pojištění využijte kontaktní formulář 👈

ČAPC je Česká asociace pojištění cyklistiky a zprvu pojišťovala jen profi sportovce, nicméně teď už je dostupná i pro běžné hobíky. Má výhodně nasmlouvané pojišťovny, a tak může nabídnout lepší ceny, což se týká třeba právě i pojištění sportovní výbavy. Sám u nich mám i individuální úrazovou pojistku a celoroční pojištění léčebných výloh v zahraničí (Evropa i s krytím na downhill v bikeparcích vyjde na cca 1500 Kč ročně).

Nejen kolo a nejen krádež

Pojištění se vztahuje nejen na kolo, ale i další sportovní náčiní a příslušenství (lyže, přilby, držáky na kola na auto, brusle, golfové hole, koloběžky, potápěčskou výbavu, ale i sportovní oblečení, boty…). Pokrývá dokonce i zapůjčené sportovní vybavení z půjčovny.

Krytí proti krádeži platí obecně v případech, kdy zloděj musí překonat nějakou překážku nebo když je sportovní náčiní odložené na místě k tomu určeném (stojan na lyže, prostor na kola atp.). Pojistka přitom kryje nejen sportovní výbavu pojištěného, ale i členů společné domácnosti. Jen pozor, pojistka nekryje elektroniku jako jsou kamery GoPro nebo drony.

Zajímavé je i krytí proti poškození. Když vás potká nějaký osudný pád a zničíte si při něm třeba drahé sedlo, pojišťovna bude plnit. Znám i případ známého, který i o ostrý kamen natrhl botu, a protože to byly Five Teny za tři tisíce, uplatnil pojistku, a tak ho pak nové stály jen tisícikorunu na spoluúčasti. Sám ale ještě osobní zkušenost nemám.

Chcete takové pojištění kola a sportovní výbavy? Kontaktujte přes formulář kolegu, dozvíte se všechny detaily a vše pak můžete vyřídit online. Férově uvedu, že z uzavřené pojistky bych pak dostal drobnou provizi.

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

Jeden myslel na “Pojištění kola proti krádeži: kryje i další sportovní výbavu, a to i proti poškození

  • Dobrý den,potřebují pojistku na kolo.dekuji Kačmářová Iveta

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *