Pojištění kola proti krádeži: kryje i další sportovní výbavu, a to i proti poškození

Řídím se pravidlem, že než něco doporučím, musím to vyzkoušet. A tak jsem vám loni mohl doporučit pojištění proti úrazu, které sám používám a které už jsem využil. Zároveň mám i pojistku proti krádeži nebo poškození kol, respektive sportovní výbavy, ale tu jsem naštěstí zatím využít nemohl. Přesto vám ji doporučím. Protože sezona už je rozjetá, pojistka se může hodit a díky spolupráci s ČAPC ji můžete mít za 50 % běžné ceny.

Při zájmu o pojištění využijte kontaktní formulář 👈

ČAPC je Česká asociace pojištění cyklistiky a zprvu pojišťovala jen profi sportovce, nicméně teď už je dostupná i pro běžné hobíky. Má výhodně nasmlouvané pojišťovny, a tak může nabídnout lepší ceny, což se týká třeba právě i pojištění sportovní výbavy. Sám u nich mám i individuální úrazovou pojistku a celoroční pojištění léčebných výloh v zahraničí (Evropa i s krytím na downhill v bikeparcích vyjde na cca 1400 Kč ročně).

Nejen kolo a nejen krádež

Pojištění se vztahuje nejen na kolo, ale i další sportovní náčiní a příslušenství (lyže, přilby, držáky na kola na auto, brusle, golfové hole, koloběžky, potápěčskou výbavu, ale i sportovní oblečení, boty…). Pokrývá dokonce i zapůjčené sportovní vybavení z půjčovny.

Krytí proti krádeži platí obecně v případech, kdy zloděj musí překonat nějakou překážku nebo když je sportovní náčiní odložené na místě k tomu určeném (stojan na lyže, prostor na kola atp.). Pojistka přitom kryje nejen sportovní výbavu pojištěného, ale i členů společné domácnosti. Jen pozor, pojistka nekryje elektroniku jako jsou kamery GoPro nebo drony.

Zajímavé je i krytí proti poškození. Když vás potká nějaký osudný pád a zničíte si při něm třeba drahé sedlo, pojišťovna bude plnit. Znám i případ známého, který i o ostrý kamen natrhl botu, a protože to byly Five Teny za tři tisíce, uplatnil pojistku, a tak ho pak nové stály jen tisícikorunu na spoluúčasti. Sám ale ještě osobní zkušenost nemám.

Chcete takové pojištění kola a sportovní výbavy? Kontaktujte přes formulář kolegu, dozvíte se všechny detaily a vše pak můžete vyřídit online. Férově uvedu, že z uzavřené pojistky bych pak dostal drobnou provizi.

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.