Pojištění na kolo: Jak mám kryté úrazy i krádež kola

Když jsem na jaře opouštěl zaměstnání a začal se živit na vlastní pěst horskou cyklistikou, dlouho jsem vybíral nejvhodnější pojištění, které by mi krylo záda. Abych dostal co nejlepší plnění v případě úrazu, aby pojištění platilo bez výhrad i při úrazech v trailcentrech či bikeparcích, abych dostal co nejlepší možnou lékařskou péči a abych kromě svého zdraví ochránil i své kolo a další vybavení při fatálním poškození nebo krádeži. A něco jsem našel.

Narazil jsem na Českou asociaci pojištění cyklistiky (ČAPC), která se specializuje na individuální pojištění rekreačních i profesionálních cyklistů a hlavně poskytuje i nadstandardní lékařskou péči. A tak jsem si nechal vytvořit nabídku, na kterou jsem nakonec kývl a začal si pojištění platit. No a už jsem měl i příležitost pojistku vyzkoušet, když jsem si při pádu na kole zlomil prst.

Tady jsem měl ještě všechny prsty v pořádku…

Nejdřív jsem letěl já, hned pak peníze

Docela mě překvapilo, s jakou péčí a rychlostí se všechno vyřídilo. I výše plnění za zlomený prst zpříjemnila jinak nepříjemné následky pádu. A tak jsem se rozhodl, že tohle stojí za doporučení a dohodl jsem se s ČAPC na spolupráci.

Pokud si chcete nechat pojistit kolo či další sportovní vybavení nebo i zdraví, vyplňte tento rychlý formulář. Je to absolutně nezávazné. Ozve se vám člověk z ČAPC, který s vámi probere možnosti individuálního pojištění. Samotné pojištění pak zaštiťuje renomovaná pojišťovna – ČAPC má u nich dojednané zvláštní podmínky z hlediska cen a možností přizpůsobení (nejčastěji je to Kooperativa).

Nemohu vám tu teď vypsat nějaké tabulky, co jak bude stát, protože se vše řeší opravdu velmi individuálně. Každému podle toho, kolik chce v případě nehody dostat jednorázově či dlouhodobě, kolik je ochoten za pojistku platit a jak velké riziko vezme na sebe. Vše se dá optimálně nastavit, stejně tak pojištění kol dle jejich skutečné hodnoty. Proto tedy ten kontaktní formulář. Ale nebojte se, ozve se vám Tomáš – ochotný biker, který si s vámi chvíli popovídá, následně vám něco nabídne, ale rozhodně vám nebude nic vnucovat.

Jestli se nakonec dohodnete na uzavření pojistky, dostanu od ČAPC provizi za zprostředkování a tím nepřímo přispějete na chod projektu Trail Hunter.

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

5 thoughts to “Pojištění na kolo: Jak mám kryté úrazy i krádež kola”

  1. Ahoj , tak musim rict ze jsem na Tve doporuceni s panem mluvil , a musim rict velmi ochotny , a vysvetlil mi vsechno snad 3x 🙂 . Takze za sebe muzu fakt doporucit.

  2. Pakliže by to měla být Kooperativa tak mám s kooperativou nejhorší možné zkušenosti jaké mohou být pojišťovnou

      1. Každá pojišťovna se Vás snaží natáhnout. Záleží koho trefíte jako likvidátora a co si necháte líbit.

  3. Ahoj Davide je mi 55 let živím se čelí život jako kamionak a před rokem mě potkala hrozná nepříjemnost mozková mrtvice po roce mě vrátili papíry a jezdím dál a napadlo mě pořídit si ebaik rock masine baterie 720 motor 85 nm jelikož jsem 35 let jezdil silniční kolo Walter takoví lepší favorit Galusky lepší brzdy přehazovačka sedlo pedáli teď posledních 20 let jsem na kole nejezdil jen tak příležitoste a na kole jsem si odpočinul ta co si myslíš o tomhle. Moc ti vandim Jirka Brno.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *