Ostatní články

Nové singletraily vyrostou u Moravské Třebové. Novinku chystá i Dolní Morava

Další lákavá lokalita pro vyznavače terénní cyklistiky se klube u Moravské Třebové. Na blízkém vrchu Pastýřka bude vybudováno 13 km sinletrailů a k tomu i velký pumptrack. Projekt již prošel schválením, získal potřebnou dotaci a jeho realizaci nic nebrání. Hotovo by mělo být nejpozději v říjnu 2021.

Singletraily u Moravské Třebové jsou začleněny do většího mezinárodního projektu na podporu terénní cyklistiky, a to v kooperaci s Polskem. Podobně je na tom výstavba nových trailů v areálu Peklák u České Třebové. Na polské straně je partnerem projektu obec Bystrzyca Klodzka, kde rovněž vyrostou nové singletraily. A protože se jedná o obec jen kousek za českými hranicemi (v cípu mezi Orlickými horami a Jeseníky), bude to lokalita zajímavá i pro české bikery.

Třetím partnerem souhrnného projektu je Dolní Morava, kde by měla dle Moravskotřebovského zpravodaje vyrůst adrenalinová překážková dráha. Na Dolní Moravě nyní probíhá zimní sezona a nedaří se mi proto získat informaci, co si pod tím můžeme představit, ale pravděpodobně se tím rozjede budování již dříve plánovaného bikeparku pod lanovkou U slona.

Sdružení více lokálních projektů do jednoho většího celku má za následek usnadnění byrokracie a lepší možnost čerpání financí z dotačních programů EU.

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *