Z Pekláku bude ještě atraktivnější cíl pro bikery. K bikeparku přibudou i singletraily

Areál Peklák u České Třebové nabízí přes zimu svezení na lyžích a přes léto bikepark. Ten nabízí svezení různých obtížností a stal se pro svou pestrost oblíbenou destinací bikerů. Na rok 2020 je však plánované rozšíření, které přitáhne vyznavačů horské cyklistiky ještě daleko více.

V příštím roce se do širšího okolí areálu rozroste síť jednosměrných terénních stezek pro cyklisty, zkrátka klasických singletrailů. Rozšíří se tak možnosti, jak se na kole zabavit, a přitáhne to i méně zkušené jezdce, kteří by si na stávající sjezdové tratě v bikeparku netroufali.

Flowtraily i pro začínající jezdce

Konkrétně má v blízkosti areálu vyrůst 15 km vybudovaných singletrailů a k tomu 25 km navazujících značených MTB tras po stávajících lesních cestách. Vybudováno bude také zázemí nástupního místa. V rámci inovací dojde také k rekonstrukci stávajících sjezdových tratí v bikeparku Peklák.

Peklák traily
Mapka s plánovanými traily na Pekláku

Bikepark bude během příští sezony běžně fungovat. Na renovaci stávajících tratí v bikeparku se začalo hned v říjnu po skončení sezony, zbytek se doladí po skončení lyžařské sezony zkraje jara. Nové singletraily přibudou v průběhu roku 2020. V červnu by měly být dokončeny stavební práce, nejzazší termín pro celkové dokončení je 31.10.2020.

Charakterem by měly být nové singletraily nenáročné stezky s povrchem zpevněným udusaným štěrkem. Cílené jsou spíše na začínající a méně zkušené jezdce, případně děti, ve vyšší rychlosti by však měly poskytnout zážitky i zkušenějším bikerům.

Traily
Ukázka singletrailů ve stylu projektu Singletrack Glacensis (zdroj: Singletrack Glacensis)

Na kole až na traily do Polska

Akce je součástí většího Česko-Polského projektu Singletrack Glacensis spřátelených krajů na české a polské straně území, přičemž financování z větší části zajišťuje Evropská unie v rámci Fondu regionálního rozvoje. Celkem vzniknout 4 lokality s novými signletraily, 2 na české straně a 2 na polské:

  • Peklák (15 km singletrailů, 4 km sjezdové tratě, 25 km značených MTB tras a zázemí)
  • Zdobnice v Orl. horách (10 km singletrailů, pumptrack a zázemí)
  • Spalona – Polsko (15 km singletrailů)
  • Miedzygorze – Polsko (19 km singletrailů)

Tyto čtyři lokality pak budou propojeny 79 km dlouhou značenou cyklotrasou. Součástí jsou i 4 servisní stanice a 3 nabíjecí stanice pro elektrokola. Projekt už běží od loňského roku a na některých úsecích na  polské straně se již letos začalo jezdit. Novinky je možné sledovat na facebookové stránce projektu Singletrack Glacensis, některé traily již byly letos zprovozněny. Postup konkrétně na Pekláku můžete sledovat na jejich webu nebo na  Facebooku.

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.