Ostatní články

Na konci března se do Prahy sjedou fandové cyklistiky, proběhne For Bikes 2020

Před začátkem cyklistické sezony se v Praze koná veletrh For Bikes. Letos to bude už pojedenácté, tak se dá mluvit o tradici. Proběhne 20. až 22. března na pražském výstavišti PVA v Letňanech. K prohlédnutí tu budou nová kola a cyklistické vybavení, zábavu tu pak zpestřují různé doprovodné akce.

Nečekejte, že na For Bikes najdete přehlídku všech nejznámějších značek kol. Ačkoli se jedná o největší cykloveletrh v Česku, je to jen taková menší ochutnávka z nabídky. Většinou je ale poměrně silné zastoupení z hlediska českých a slovenských značek jako jsou například Apache, Kellys, Rock Machine, Superior a další.

Veletrh For Bikes
Veletrh For Bikes

Zahraniční značky kol jsou pak prezentovány obvykle prostřednictvím českých distributorů či přímo prodejců. Určitě se můžete těšit na prohlídku nových modelů Cannondale, Cube, Giant, Rocky Mountain, Trek a jiných. Přestože nepůjde o průřez kompletní nabídkou kol na českém trhu, bývá to většinou slušný vzorek a můžete si prohlédnout aktuální trendy nebo okouknout nejnovější prvky výbavy.

Pokud vás některé kolo zaujme, dá se některých z vystavených modelů i svézt na prezentačních drahách. Je to sice jen krátká překážková dráha v hale, ale i tak vám o vlastnostech kola něco málo napoví. Rovněž nechybí dráha pro vyzkoušení elektrokol, těch je na For Bikes rok od roku více.

Zkušební dráha na For Bikes

Součástí akce je i MTB závod a koukat můžete také na exhibice borců na trialových či BMX kolech. Akce není nijak megalomanská a všechny expozice si pohodlně projdete za půl dne. Pokud se chcete dívat pozorněji, něco si vyzkoušet a mrknout i na doprovodný program, rezervujte si celý den.

Na For Bikes se osobně chodím podívat celkem pravidelně a nebudu chybět ani letos. Tak se tam třeba potkáme.

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

Jeden myslel na “Na konci března se do Prahy sjedou fandové cyklistiky, proběhne For Bikes 2020

  • Ahoj, chtěl bych se podívat v březnu na výstavu kol v Praze. Je možné zveřejnit cenu vstupného a jaký den na výstavě budete? Díky Renda

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *