Kam na kole s dětmi: Zkuste nové singletraily na jihu Moravy

V rámci bikerské lokality Trail of Life, která se rozprostírá na samém jihu Moravy v cípu Bílých karpat u města Strážnice, vyrostly nové stezky pro horské cyklisty. Provedou vás lesem od rozhledny Travičná a v mírném sklonu nabídnou zábavné svezení na horském kole. Užijí si ho přitom i méně zkušení bikeři nebo děti.

Jedná se o tzv. flowtraily, které pozvolna plynou lesem v klopených zatáčkách a mají přitom upravený povrch bez větších nerovností. Sklon je mírný a zatáčky nejsou nijak záludné. Tři traily vedou z kopce dolů, dvě cesty směrem nahoru, celková délka je cca 3 km.

Lokalita je ideální pro nácvik průjezdu klopených zatáček, ale na trati najdete i terénní vlny a několik příležitostí ke skoku. Skoky jsou ve formě dvouboulí nebo lavic, což znamená, že je můžete v menší rychlosti bezpečně přejet, aniž by se odlepily kola od země.

Kromě novinky v podobě flotrailů pro začátečníky nabídne lokalita Trail of Life i další příjemné svezení. Jsou tu krajinou natrasovány okruhy s délkou okolo 30 km, které nabídnou pohodové svezení na horském kole v mírně náročném terénu a přitom i zajímavé výhledy. Zpestřením je pak několik vyznačených úseků s hravými singletraily, které nabídnou už pěkně hravé svezení i pro zkušenější bikery.

Trail of Life se otevírá 1. května. Kromě již zmíněného vás také čeká zázemí u vodní nádrže Lučina s velkým pumptrackem. A za kopcem je v dojezdové vzdálenosti slovenský bikerský rezort Bikearéna Zlatnická dolina.

1 komentář


  1. Škoda ze jsem to nedocetl… Uplne natěšeny jsem tam vbehl a zavřené… 😀😀

    Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..