Trail Of Life - Lučina

Na jihu Moravy vyrostla nová singletrailová lokalita: Trail Of Life

V jihovýchodním cípu naší vlasti, tam někde za vinohrady, kde vlci občurávají patníky na slovenské hranici, se klikatí nové singletraily. Protáhnou vás nádhernou krajinou Bílých Karpat a dají ochutnat ryze přírodnímu bikingu. Tady se nekope, tady se jen lehce prohrábne terén, který nadělila sama příroda.

Trail Of Life - Lučina
Trail Of Life nabízí čistě přírodní traily a rozhodně to není nuda!

Říkají tady tomu Trail of Life. Výchozí bod je u vodní nádrže Lučina ve stejnojmenné rekreační oblasti kousek od Radějova či Tvarožné Lhoty. Je to pár kilometrů za Hodonínem, z Brna to sem trvá cca hodinu.

Trail of Life

Čeká vás tady pět okruhů s celkovou délkou 130 km. Tyto trasy jsou značeny podobně jako klasické turistické značky a vedou dost často právě po klasických turistických značkách. Jsou to pečlivě vybrané trasy, na kterých si užijete jízdu na horském kole. Ale nečekejte vyhlazený povrch a jednosměrný singltrail, nejčastěji pojedete po lesní cestě, občas po pěšině.

Trail Of Life - Lučina
Stezky se klikatí lesem a nabídnou hromadu zážitků

Na těchto okruzích však potkáte (zatím) pět úseků, které jsou bikerskými chuťovkami. Tyto úseky dostaly vlastní názvy a navíc i dřevěné značení, jsou to zážitkové traily. Nicméně stále zcela přírodní, maximálně se do zatáček přihrnulo trochu hlíny.

Terén a kličky mezi stromy se postarají o dostatek zábavy, není nouze ani o skoky, překvapí vás tu přírodní dropy a pozůstatek zdi z nějakého opevnění vytvořil na jednom z trialů dokonce wallride. A co hlavně – užijete si kořeny, měkkou hlínu a když zaprší, tak bláto. Zkrátka ryze přírodní svezení.

Trail Of Life - Lučina
Trail Of Life, to jsou čistě přírodní singletraily

Trail of Life nastupují do první sezóny, a tak ještě nejsou k dispozici mapy. Nicméně do konce května by měly být připraveny v tištěné podobě v infocentru u parkoviště na Lučině a také na webu. Budou se hodit, byť v terénu jsou trasy značeny dobře.

Trail Of Life - Lučina
Koryto plné zábavy!

Z hlediska zázemí nabídne Lučina parkoviště, koupání, bufet i výletní restaurace a kemp. Klasická „základna“ pro bikery tady zatím není. Meeting pointem pro cyklisty je zde pumptrack. Ten je loni vybudovaný a opravdu velký. Vedle něj je i malá tréninková zóna pro menší bikerčata.

Lučina Pumptrack
Obrovský pumptrack je středobod Trail of Life

Otevíračka Trail of Life zanechala výborný dojem. Je to zas něco jiného. Petr Miško s partou spřízněných duší přistoupili k budování bikerské lokality jinak než jak to známe ze Smrku, Rychlebek či Jedovnic. Podařilo se jim dohodnout s Lesy ČR a Klubem českých turistů na možnosti oficiálního proznačení vhodných stezek pro bikery s tím, že do lesa nenajedou bagříky, dusadla a hromady štěrku.

Lučina rozhodně stojí za návštěvu s bikem. Kopce vám tu nohy neutrhnou a přírodu si užijete nejen očima, ale i pod koly.

A takhle vypadají traily:

Natáčím kamerou Garmin Virb XE, jezdím na biku koupeném u KolaSvorada.cz a aktuálně testuju boty Five Ten Freerider Pro od Elementstore.cz

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

3 thoughts to “Na jihu Moravy vyrostla nová singletrailová lokalita: Trail Of Life”

  1. Škoda, že nejsou už mapy….prodloužený víkend přede dveřmi…a na trailové dálnice se mi nechce, tak to zkusím asi na blind…

    1. Už sa teším kedy tam zavítam, nedali by sa zatiaľ zverejniť GPX-ká trailov, keď ešte nie sú mapy?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.