Ostatní články

Na jihu Moravy vyrostla nová singletrailová lokalita: Trail Of Life

V jihovýchodním cípu naší vlasti, tam někde za vinohrady, kde vlci občurávají patníky na slovenské hranici, se klikatí nové singletraily. Protáhnou vás nádhernou krajinou Bílých Karpat a dají ochutnat ryze přírodnímu bikingu. Tady se nekope, tady se jen lehce prohrábne terén, který nadělila sama příroda.

Trail Of Life - Lučina
Trail Of Life nabízí čistě přírodní traily a rozhodně to není nuda!

Říkají tady tomu Trail of Life. Výchozí bod je u vodní nádrže Lučina ve stejnojmenné rekreační oblasti kousek od Radějova či Tvarožné Lhoty. Je to pár kilometrů za Hodonínem, z Brna to sem trvá cca hodinu.

Trail of Life

Čeká vás tady pět okruhů s celkovou délkou 130 km. Tyto trasy jsou značeny podobně jako klasické turistické značky a vedou dost často právě po klasických turistických značkách. Jsou to pečlivě vybrané trasy, na kterých si užijete jízdu na horském kole. Ale nečekejte vyhlazený povrch a jednosměrný singltrail, nejčastěji pojedete po lesní cestě, občas po pěšině.

Trail Of Life - Lučina
Stezky se klikatí lesem a nabídnou hromadu zážitků

Na těchto okruzích však potkáte (zatím) pět úseků, které jsou bikerskými chuťovkami. Tyto úseky dostaly vlastní názvy a navíc i dřevěné značení, jsou to zážitkové traily. Nicméně stále zcela přírodní, maximálně se do zatáček přihrnulo trochu hlíny.

Terén a kličky mezi stromy se postarají o dostatek zábavy, není nouze ani o skoky, překvapí vás tu přírodní dropy a pozůstatek zdi z nějakého opevnění vytvořil na jednom z trialů dokonce wallride. A co hlavně – užijete si kořeny, měkkou hlínu a když zaprší, tak bláto. Zkrátka ryze přírodní svezení.

Trail Of Life - Lučina
Trail Of Life, to jsou čistě přírodní singletraily

Trail of Life nastupují do první sezóny, a tak ještě nejsou k dispozici mapy. Nicméně do konce května by měly být připraveny v tištěné podobě v infocentru u parkoviště na Lučině a také na webu. Budou se hodit, byť v terénu jsou trasy značeny dobře.

Trail Of Life - Lučina
Koryto plné zábavy!

Z hlediska zázemí nabídne Lučina parkoviště, koupání, bufet i výletní restaurace a kemp. Klasická „základna“ pro bikery tady zatím není. Meeting pointem pro cyklisty je zde pumptrack. Ten je loni vybudovaný a opravdu velký. Vedle něj je i malá tréninková zóna pro menší bikerčata.

Lučina Pumptrack
Obrovský pumptrack je středobod Trail of Life

Otevíračka Trail of Life zanechala výborný dojem. Je to zas něco jiného. Petr Miško s partou spřízněných duší přistoupili k budování bikerské lokality jinak než jak to známe ze Smrku, Rychlebek či Jedovnic. Podařilo se jim dohodnout s Lesy ČR a Klubem českých turistů na možnosti oficiálního proznačení vhodných stezek pro bikery s tím, že do lesa nenajedou bagříky, dusadla a hromady štěrku.

Lučina rozhodně stojí za návštěvu s bikem. Kopce vám tu nohy neutrhnou a přírodu si užijete nejen očima, ale i pod koly.

A takhle vypadají traily:

Natáčím kamerou Garmin Virb XE, jezdím na biku koupeném u KolaSvorada.cz a aktuálně testuju boty Five Ten Freerider Pro od Elementstore.cz

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

3 komentáře: „Na jihu Moravy vyrostla nová singletrailová lokalita: Trail Of Life

  • Škoda, že nejsou už mapy….prodloužený víkend přede dveřmi…a na trailové dálnice se mi nechce, tak to zkusím asi na blind…

    Reagovat
    • Už sa teším kedy tam zavítam, nedali by sa zatiaľ zverejniť GPX-ká trailov, keď ešte nie sú mapy?

      Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *