SlovenskoTrailcentra a bikeparky

Bike aréna Zlatnícka dolina: Na Slovensku vyrostly houpavé přírodní singletraily

Zlatnícka dolina je rekreační oblast na úpatí Bílých karpat. Ačkoli leží na slovenském území, je to jen pár kilometrů z jihomoravského Hodonína.  Letos tam vyrostla Bike aréna se singletrialy pro horská kola, a tak se stává lákavým cílem i českých bikerů.

Singletraily ve Zlatnické dolině jsou přírodního stylu bez větších stavebních zásahů. Úzká pěšina vás na kole přesto docela dobře zabaví a prověří vaše schopnosti. Využívá totiž pestře zvlněného terénu, a tak není nouze o „houpačky“ a občas přijde i menší skok.

Zlatnícka dolina
Singletraily v přírodním stylu

Zábavné úseky trailů jsou zde poskládány do čtyřkilometrového okruhu, ale na kousku je k dispozici i alternativní stezka, která se hodí pro zpestření opakovaných průjezdů. Vše zvládnete objet prakticky na jakémkoli horském kole, po cestě vás nečekají žádné úseky s náročným kamenitým terénem nebo velké skoky. Zadní odpružení tedy není potřeba.

Ačkoli okruhu nabízí několik tzv. „adrenalin zón“, příval adrenalinu způsobí asi jen méně zkušeným cyklistům. Jsou to třeba jen trochu prudší sjezdy nebo drobné skoky, nic nebezpečného. Pro ostřílené bikery je to příjemné zpestření, ale nic, co by adrenalin nějak rozpumpovalo.

Snad jen prvotní sjezd nejnáročnějšího místa zvaného Black hole může i zkušenějšího cyklistu lehce zaskočit, je to celkem prudký sešup. Ale při opakovaném průjezdu už vám to ani nepřijde.

Zlatnícka dolina
Zlatnícka dolina

Návštěvu Zlatnické doliny lze doporučit v kombinaci s českým trailovým centrem Trail of Life, které je doslova přes kopec a nabízí podobný styl nenáročného přírodního terénu. Zajeďte sem, pokud preferujete vyjížďky ve stylu cross country po lesních cestách a s občasným zpestřením hravou lesní pěšinou. Tady si přijdete na své. Příroda je tu nádherná, kopce ne nijak úmorně dlouhé a hravé úseky trailů vám výlet bezvadně zpestří. Není to ale nic pro vyznavače náročného technického terénu.

Zlatnícka dolina
Značení trailů

Ve Zlatnické dolině je jinak zázemí ve formě restaurace, parkoviště a koupaliště, k dispozici je i lanový park a další atrakce. Centrum pro bikery by mělo být otevřeno na sezonu 2019 a nabídne servis, půjčovnu kol, občerstvení atp.

Mapa:

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *