Jak proběhl Trail Hunter Day 2021: Tentokrát dva dny plné ježdění

Stále častější otázky „Dalo by se s tebou někde potkat a svézt?“ mě loni přivedly na nápad uspořádat nějaký větší sraz bikerů a příznivců projektu Trail Hunter. Byl z toho první Trail Hunter Day a letos na něj navázal druhý ročník. Jaký byl?

V základě podobný jako ten loňský, sešli jsme se totiž opět na Pekláku, což je díky přítomnosti bikeparku i singletrailů lokalita vhodná úplně pro všechny bikery. Navíc s dobrým zázemím a přístupná pohodlně i vlakem. Ale program se oproti loňsku trochu změnil.

Trail Hunter Day 2021

Společné ježdění i užitečné informace

Předně jsem akci natáhl na celý víkend, aby se trochu rozptýlila návštěvnost, loni jsme totiž bikepark během jednoho dne už trochu zahltili. Také worskopy prošly změnou. Ty loňské přímo na trailech se ukázaly při větším počtu zájemců jako obtížně zajistitelné, a tak letos probíhaly dole u lanovky, kde bylo prostoru dost a ozvučení k tomu. A bylo jich trochu méně, aby zbylo více času na společné ježdění.

Pro zájemce byla připravena flotila testovacích kol Rock Machine a byla zde i unikátní možnost vyzkoušet si na svém kole pružinový tlumič. Ty zajistilo DVO a byly k dispozici v mnoha rozměrech a konfiguracích. Kdo si chtěl zkusit rozdíl mezi vzduchem a pružinou, měl příležitost, která se jen tak jinde nenaskytne. Dále byl k dispozici stánek bikeshopu Bikeporn, kde se dalo koupit různé příslušenství.

Každý den probíhaly dva workshopy. Jeden byl věnovaný bikovým plášťům a bezdušovému provozu. Součástí byla i praktická ukázka přechodu z duše na tmel. A protože mé konání podporuje výrobce plášťů WTB, byla k vidění a prostudování celá šíře nabídky plášťů na horská kola a daly se objasnit rozdíly v dezénech a podobně.

Druhý workshop vznikl ve spolupráci s DVO a účastníci se mohli dozvědět o nejčastějších chybách v nastavení vidlic či tlumičů a jak je nastavit správně. K dispozici byl Honza Čepelák, certifikovaný servisní technik DVO a mimo jiné také aktivní závodník ve sjezdu. O odpružení na kole tak věděl prakticky všechno a o své znalosti se neváhal podělit.

Tak zase příště

Ale hlavním účelem setkání bylo společné ježdění a možnost popovídat si. Na sobotu byl hlášený déšť, a tak byla účast skromnější, ale o to více jsme si užili samotného ježdění. Nakonec jsme operativně do programu zařadili i malou soutěž ve skákání a menší workshop ohledně projíždění náročnějších pasáží trailu. Slibovaný déšť se nakonec nedostavil, spadlo jen pár kapek.

Neděle už byla zalita sluncem a návštěvnost rapidně poskočila. Přesto jsme se pohodlně vešli a den si skvěle užili. Byla to spousta bikerské zábavy, soutěží, focení, podpisů a společného ježdění. Děkuju všem, co jste přišli!

Na závěr se ale ještě musím omluvit, že z akce nevyšlo video a už ani nevyjde. Protože byl program pro oba dva víkendové dny stejný, rozhodl jsem se, že natáčet budu až v neděli. Jenže během sobotního ježdění jsem spadl a zlomil si prst na ruce, který byl pak během neděle pořád oteklý a bolavý. Trochu mě to rozhodilo a víc jsem řešil prst než abych myslel na kameru. A tak jsem nakonec sesbíral jen málo záběrů a pokus o jejich smysluplné slepení nevyšel. Poučení pro příště, to už si vezmu kameramana. Nicméně připomenout si můžete loňský ročník, kdy se mi z toho nějaké video vyrobit podařilo:

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.