Ostatní články

V Jedovnicích příroda bikerům nepřeje. Na singletraily opět popadaly stromy

Oblíbený Singletrail Moravský Kras v Jedovnicích letos otevře se zpožděním. Ačkoli byla původně svolána zahajovací brigáda spojená se zahájením sezony již na 17. března, nečekaný návrat mrazivého počasí záměr odsunul. A pak se k tomu ještě přidala větrná vichřice, která na traily shodila desítky stromů. Oficiální zahájení sezony se proto odkládá – zatím na neurčito.

Ačkoli jsou singletraily v Jedovnicích veřejně přístupné, nejezděte na ně a počkejte na oficiální otevření. Traily jsou nyní ještě dost podmáčené a v některých místech potřebují úpravu povrchu. A především se v bezprostřední blízkosti trailů nachází nezajištěné polomy. Mnohé vyvrácené stromy leží přímo přes cestu, jiné mohou viset na větvích ostatních stromů a hrozí zřícením.

Větrem poničené stromy musí správce lesa zajistit a odvézt. Provozovatelé Singletrailu se budou snažit se správou lesa dohodnout, aby upřednostnila vyčištění oblastí kolem samotných trailů. Ty se poté mohou opravit a mohli bychom začít jezdit. Nejoptimističtější varianta toto připouští už o velikonočním víkendu, ale vzhledem k aktuální vytíženosti správy lesa a nutnosti řešit následky i v jiných oblastech je možné, že bude nutné čekat ještě o pár týdnů déle.

Kdy se tedy zahájí? Sledujte Facebook Singletrailu Moravský Kras nebo TrailHunter.cz a dozvíte se to včas.

V Jedovnicích teď mají na vítr už dvojitou smůlu. Loni silné poryvy řádily na podzim a sezona na singletrailech tak byla ukončena přibližně s měsíčním předstihem.

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *