Trutnov Trails: les, skály, traily a bikerské výzvy

U Trutnova je kopec, na kterém je les, hromada krásných skal a mezi nimi singletraily pro horská kola. Pokud chcete své celoodpružené kolo využít naplno, je to ideální lokalita, protože zdejší traily nejsou nějaké uhlazené cyklostezky.

Místní traily jsou přírodní stezky, na kterých není nouze o kameny a technicky náročnější pasáže. Traily jsou ale odstupňované podle náročnosti a nejsnadnější modré zvládnou sjet i začínající bikeři. Černé jsou naopak vhodnější už pro zkušené jezdce.

Mapa trailů

Přibližte si mapu, klikněte na vybraný trail a kliknutím na obrázek si ho prohlédnete na videu!

Kromě samotných trailů je tu bikerům k dispozici i zázemí v obci Lhota. Tam nejdete parkoviště a základnu, v rámci které je i restaurace, půjčovna a servis kol. Zde se také platí poplatek na budování a údržbu trailů. V půjčovně zvažte zapůjčení celoodpruženého kola, pokud jej sami nemáte. Na pevném kole bez zadního odpružení vás to na stezkách hodně protřepe.

Oficiální mapa:

Trutnov Trails mapa
Mapa trailů na Trutnov trails

Trutnov Trails jsou singletraily přírodního stylu, na kterých jen výjimečně narazíte na uhlazený štěrkový povrch. Převažuje udusaná hlína a kameny. Stezky jsou ale pěkně postavené a udržované, takže ty snadnější sjedou i rekreační bikeři. Více si tu ale užijí ti trochu zkušenější, kteří ocení surovější charakter trailů.

Traily vycházejí ze společného vrcholového bodu a všechny mají klesající charakter. Nejvíce s nadmořskou výškou šetří modrý Kozí trail, který je pochopitelně i nejdelší. Jen mírné klesání nabídne i červený Modřínový trail, kde se jen vyskytuje trochu více techničtějších pasáží. Náročnost je daná především rychlostí, jakou zvolíte.

Lahůdkou je  černý trail Pod jeskyňkou, který už je určen výhradně zkušenějším bikerům. Nabídne technické ježdění mezi skálami v kanadském stylu. Některé skalky budí napoprvé respekt, ale jinak je i tento trail nakonec pohodlně sjízdný a plynulý. Stačí potrénovat nejkritičtější pasáže a najít si ideální stopu.

Později dostavěný je červený trail Perníkový, který nabídne svezení ve stylu endura. Stejně tak náročnější alternativa v podobě černého Boulder trailu má podobný styl, vychází totiž z jedné z rychlostních zkoušek, které se tu jeli v rámci enduro závodů. Trochu stranou je Bunkr trail, hřebenová výletní stezka s krásnými výhledy a možností průzkumu válečných opevnění.

Trutnov trails nabídnou bikerskou zábavu na celý den, a to i na více dnů. Ačkoli při dobré kondici zvládnete objet všechno během jediného dne, bude to velmi fyzicky náročné a bude vás mrzet, že jste si některé úseky nestihli dát dvakrát. Pokud se tedy nemůžete na Trutnov trails podívat častěji a plánujete sem jen jednorázový výlet, doporučuju vyčlenit dva dny.

Další informace: oficiální web, Facebook

Starší komentovaná videa trailů na Trutnov Trails:

 

 

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

One thought to “Trutnov Trails: les, skály, traily a bikerské výzvy”

  1. Ahoj jmenuju se Tomas drlik jemi 9 let a obdivuju jak si umis poradit skolem jako v boskovicich Tam sem byl a melsi pravdu tam nejsou zadne klopki a jak si byl na rychlebkach tak ja sem sjel wales a superflow je pecka a chtel sem sete zeptat KDE mate zase ten sraz protoze bych chtel od tebe autogram a vyfotit se stebou tak Ahoj a mejse. Tomas drlik

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.