Trutnov Trails: les, skály, traily a bikerské výzvy

Trutnov Trails

  • Charakter: singletrailové centrum bez honosného zázemí, ale s množstvím hravých flowtrailů. Všechny vedou z kopce, nahoru se šlape po lesních asfaltkách bez aut.
  • Délka trailů: cca 20 km
  • Zázemí: půjčovna kol, hospůdka, servis, myčka kol, parkoviště
  • Bližší info: oficiální web, Facebook

Mapa trailů

Přibližte si mapu, klikněte na vybraný trail a kliknutím na obrázek si ho prohlédnete na videu!


Oficiální mapa:

Trutnov Trails mapa
Trutnov Trails mapa

Trutnov Trails jsou singletraily přírodního stylu, na kterých jen výjimečně narazíte na uhlazený štěrkový povrch. Převažuje udusaná hlína a kameny. Stezky jsou ale pěkně postavené a udržované, takže ty snadnější sjedou i rekreační bikeři. Více si tu ale užijí ti trochu zkušenější, kteří ocení surovější charakter trailů.

Hlavní trojice trailů vede ze společného vrcholového bodu a všechny mají klesající charakter. Nejvíce s nadmořskou výškou šetří modrý Kozí trail, který je pochopitelně i nejdelší. Jen mírné klesání nabídne i červený Modřínový trail, kde se jen vyskytuje trochu více techničtějších pasáží. Náročnost je daná především rychlostí, jakou zvolíte.

Lahůdkou je pak černý trail Pod jeskyňkou, který už je určen výhradně zkušenějším bikerům. Nabídne technické ježdění mezi skálami v kanadském stylu. Některé skalky budí napoprvé respekt, ale jinak je i tento trail nakonec pohodlně sjízdný a plynulý. Stačí potrénovat nejkritičtější pasáže a najít si ideální stopu.

Trochu stranou je Bunkr trail, hřebenová výletní stezka s krásnými výhledy a možností průzkumu válečných opevnění. Ve Lhotě v údolí pak skromná základna s půjčovnou kol a občerstvením.

Komentovaná videa trailů na Trutnov Trails

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..