Ostatní články

Kohoutovický Troják a tobogán kolem něj

Troják je dub, aby bylo jasno hned na začátku. Velký a památný. Stojí kousek pod Kohoutovicemi a prosvištíte kolem něj po parádním trailu, který si dnes představíme. Vede z Kohoutovické Baby po zelené turistické značce ke Staré dálnici.

Na trail můžete najet prakticky odkudkoli od rozcestí Kohoutovická Baba. Tradičně hledám co možná nejdelší svezení směrem z kopce, a tak jsem začal na vrcholu kopce, což znamená přímo pod kohoutovickým vodojemem. Ten nemůžete přehlédnout.

Kohoutovický vodojem
Kohoutovický vodojem

Trail je velmi pestrý. Zprvu je to svižné XCéčko, pak se to sklopí do rychlého sjezdu v zábavném korytě, úplně jak jízda na tobogánu (viz úvodní obrázek videa). A na konci je to technické drcení kořenů. Jediná škoda je, že trail velmi rychle uteče, na takovou různorodost je kilák a půl málo.

Rychlá úvodní část
Rychlá úvodní část

Stezka je perfektně vyježděná a vyšlapaná. Nedaleko je totiž kohoutovické sídliště a provoz je tady proto trochu nadstandardní. Proto pozor, obzvlášť když se vydáte v protisměru. To ale není moc pohodlné, místy je to dost prudký kopec a je lepší ho objet po pohodlnější šotolině.

Technická část s kořeny
Technická část s kořeny

Video natáčeno kamerou Garmin virb XE.

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

Jeden myslel na “Kohoutovický Troják a tobogán kolem něj

  • jj, jezdím často, i nahoru. Ten spodek na HT trošku horší, ale dá se to.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *