Holedná: traily jsou i před plotem

Brněnská městská část Kohoutovice je od města docela oddělená. Ačkoli tu potkáte paneláky, všude kolem je les. V tom lese je obora a v té oboře spousta krásných zvířat, mezi kterými se můžete procházet. Obora se jmenuje Holedná a našli byste v ní pěšinky, které by lákaly ke svezení na kole. Ale ty patří zvířatům. Nechte jim je, dobře se dá svézt i v okolí obory.

https://youtu.be/HCn6MKbZGS4

Zpětně si vyčítám, že jsem trail zmapoval pouze ve sjezdové části od jeho nejvyššího bodu. Na něj se ale dostanete také po pěšině, jen nevede z kopce. Zkrátka začněte tady a vydejte se od Žebětínské jakoby po žluté, nicméně místo vjezdu do obory to vezměte doprava kolem plotu. Postupně najedete na start trailu, který už je pak zaznamenán na videu a na mapě.

Holedná
Zábavná kličkovaná mezi stromy a celkem svižné svezení

Stezka je to pěkně prošlapaná, protože je v těsné blízkosti sídliště. Nevýhodou jsou tedy občas se vyskytující pejskaři, výhodou rychlý povrch, absence problémů s přebujelou vegetací, odhalené kořeny a několik alternativních odboček.

Holedná
Vyznavači echt širokých řidítek to to tady budou mít dost na knop

Trail si můžete i vyšlápnout v opačném směru, není to žádný krpál. Když byste se vydali z města prozkoumat lesy kolem Kohoutovic, byla by škoda dřít asfalt.

Holedná
Závěrečný úsek už je přímý a celkem nudný, ale aspoň se tu dá jet pěkně rychle

Láká vás obora? Cedulky na plotu vjezd na kole nezakazují, ale pohybovat byste se měli jen na zpevněných cestách. Jenže když pak uvidíte ty udržované pěšinky, láká to ke svezení. Přiznám se, že jsem párkrát odolal. A při pohledu na Stravu je vidět, že zde mnozí jezdí i pravidelně, nehledě na ilegální bikepark s překážkami…  (ten už je ale docela zanedbaný). Upřímně nevím, nakolik je to nelegální a postihuhodné. Ale nezáleží na tom, protože jezdit po pěšinkách obory na kole prostě není fér. Tenhle kus lesa patří zvířatům, respektujte to a nerušte je. 

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.