Trail u Jericha: Bikerská oáza na jihu Moravy

V jihomoravské obci Vlčnov je parta bikerů, kteří si vzali do parády kus místního neudržovaného lesa a vybudovali v něm singletraily pro horská kola. Vše je přitom legální a oficiální. Vznikla tak menší, ale přesto zábavná a vítaná bikerská lokalita – Trail u Jericha.

Je to lokalita jen docela malá.  Nabídne tři traily, přičemž ten nejdelší měří jen přibližně kilometr. Ovšem jedná se o traily sjezdové a je na nich docela zábava, tak si je s chutí dáte opakovaně. Nechybí klopené zatáčky, dřevěné překážky a skoky. Nic megalomanského, ale některé prvky na trati dokážou dobře zabavit i zkušenější bikery. Ti méně zkušení pak mohou náročnější překážky objet.

Jezdí se po hlíně, takže za morka povrch klouže, ale jinak drží docela dobře a sem tam z něj vykouknou nějaké ty kořeny pro zpestření jízdy.

V ryze přírodním stylu

Traily jsou koncipovány jako sjezdové. Nahoru na kopec se dá vystoupat buď po přímé lesní cestě, která je však docela příkrá, anebo pohodlněji po příjemném stoupacím trailu s mírnějším sklonem.

Zázemí tady žádné nečekejte, toto je nízkonákladová nadšenecká lokalita bez restaurace, půjčovny kol ba ani přístřešku. Přímo pod koncem trailů je u silnice malé parkoviště a v terénu pak informační cedule s mapou, to je vše. Uprostřed v lese pak ještě vznikl plácek, kde se bikeři obvykle scházejí na oddych. U něj je sada několika menších dirtových skoků na potrénování.

Na Trail u Jericha nemá smysl dojíždět z daleka, ale když pojedete kolem, zastavte se. Stačí si vyčlenit třeba jen hodinku. Jak jsou traily budovány nadšenecky a bez větších finančních injekcí, připomínají svým stylem příměstské „ilegály“, je proto milé vidět, že to jde i oficiálně. Pro obyvatele okolních obcí to znamená možnost příjemného sportovního vyžití a nakonec i taková menší lokalita dokáže do regionu přilákat pár turistů. Třeba Trail Huntera 🙂 Když pojedu okolo, zastavím se zas.

Další informace: web, Facebook

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.