Česká trailcentraTrailcentra a bikeparky

Bike X Zone Sušice: Traily s příchutí endura

Trailová lokalita Bike X Zone Sušice je trochu jiná než jak jsme u většiny trailových center zvyklí. Není tu totiž nějaký jasný středobod se základnou a traily jsou jen jakoby ledabyle rozesety v lesích okolo města. Ale to neznamená, že by tu byl nedostatek bikerské zábavy, naopak!

Při návštěvě můžete zaparkovat přímo v Sušici a k trailům se vydat po asfaltce nebo nezpevněné cestě, kterou doprovází červená turistická značka. Oficiální traily jsou tady na jedné straně, ovšem jsou mezi nimi nutné přejezdy pár kilometrů po běžných lesních cestách.

Bezesporu nejzábavnějším místním trailem je černý trail zvaný Epona, který se vine z kopce Sedlo. Kousek nad startem trailu je rozhledna, která stojí za návštěvu. Samotný trail pak nabídne kombinaci flow a kamení, která jen tak neomrzí a s chutí si zpátky na start vyšlápnete opakovaně. Trail je dlouhý cca 2 km a ačkoli je po většinu délky svižný a nezáludný, některé kamenité úseky z něj dělají stezku výhradně pro zkušenější bikery.

Dvojice červených trailů Rocky 1 a Rocky 2 nabídne svezení už i méně zkušeným jezdcům, a to pohodlně i na kolech bez zadního odpružení. Sice se i zde objevují kamenité úseky, ale jsou to menší zpestřující rockgarden, které jízdu příjemně oživí, ale jezdce nijak nevystraší. Na trailech je znát, že je stavěly zkušení trailbuildeři, mají příjemné flow a nečekají vás na nich žádné záludnosti.

Červenočerný trail Morrigan nabídne v první části podobné zážitky jako traily Rocky. V půlce je možné se odpojit a pokračovat po běžné lesní cestě, dál pak už pokračuje trail značený černě. Není to žádná „adrenalinová vražda“, ale výrazně zde přibude kamenů a méně zkušené jezdce už mohou rozhodit. Také se zde už velmi hodí celoodpružené kolo.

Traily Sušice
U každého trailu je informační mapa

Všechny traily jsou klesající a na jejich start si vyšlápnete po nějaké lesní cestě. Přejezdy se dají různě kombinovat.

Ochutnejte enduro

Kromě této trojky vybudovaných a oficiálně pojmenovaných trailů je však v okolí ještě spousta dalšího ježdění, a to v podobě zlegalizovaných rychlostních zkoušek ze závodů v enduru. Ty sice v oficiální mapě lokality zakreslené nenajdete, ale můžete se zorientovat třeba podle aplikace Trailforks, kde zakresleny jsou.

Traily Sušice Enduro
Enduro trail

Dvě trasy najdete z druhé strany kopce, ze kterého vede trail Epona. Trojice nejdrsnějších je pak na protější straně na kopci Svatobor. Technicky náročná je také první „erzeta“, kterou najdete mezi traily Morrigan a Rocky, kousek dál na ni navazuje mírnější čtverka.

Na tyto endurové traily se vydávejte jen s patřičnou výbavou, už je to zkrátka trochu drsnější ježdění v surovém terénu. Na druhou stranu, úplně ryzí enduro přes neupravený přírodní terén to místy úplně není, trasy jsou totiž opečovávané, pročištěné a některé úseky vyskládané kameny.

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *