Ostatní články

Trailcentra už oznamují termíny otevření: kdy a kam vyrazit na kolo?

Jaro se blíží a singletrailová centra už postupně oznamují termíny, kdy otevřou. Vyznavači horské cyklistiky tak mohou začít plánovat první výlety.

Není vhodné termíny porušovat a vyrážet na oficiální singletraily dřív, i když to třeba počasí dovolí a stezky již budou suché. Provozovatelé totiž mají často smluvní dohody s vlastníky lesů a pokud by se bikeři začali po trailech prohánět dříve, mohlo by jim to způsobit komplikace.

Stejně tak nevyrážejte na traily v případě, že budou traily ještě příliš podmáčené. Do trailů tak můžete projezdit hluboké rýhy, které když vyschnou, jsou pro ostatní bikery velmi nebezpečné. Oprava povrchu je přitom náročná a bere čas provozovatelům trailcentra.

Podmáčený povrch

Provozovatelé největších singletrailových center již oznámili termíny otevření. V menších lokalitách je často provoz možný celoročně, ale vše záleží na počasí a stavu stezek.

Známé termíny otevření největších trailcenter:

 • Jedovnice (Singletrail Moravský kras): již otevřeno, ale zatím jsou traily podmáčené a v některých místech překáží popadané stromy po nedávné vichřici.
 • Mariánské údolí (Singletrail Moravský kras): teoreticky již pátek 15. března, ale záleží na stavu stezek. Zatím je bohužel podobný stav jako v Jedovnicích.

Pozor, aktualizováno: provozovatelé Singletrailů Moravských kras žádají, abyste na traily v Jedovnicích ani v Mariánském údolí ještě nevjížděli. Více než na termínu totiž závisí na stavu trailů, a ty na tom nejsou po aktuálních rozmarech počasí moc dobře. Jízda po trailech je nebezpečná a ničí je, navíc jízdu často přerušují padlé stromy. Kdy bude na stezky vhodné vyrazit sledujte na Facebooku.

 • Trutnov Trails: pátek 5. dubna
 • Singltrek pod Smrkem: sobota 6. dubna
 • Rychlebské stezky: sobota 6. dubna, ale pozor, zde se začíná brigádou
 • Bike Aréna Vsetín: termín zatím finálně nevyhlášen, ale předběžně stanoven na 1. dubna

Bikeparky a trailcentra v lyžařských střediscích s lanovkami mají otevření tradičně až později, zpravidla během května, leckdy dokonce až v červnu. Je to pochopitelně dáno tím, že se snaží co nejdéle udržet lyžařskou sezonu, která má prioritu. Udržovaná vrstva umělého sněhu přitom odtává poměrně dlouho a až teprve poté lze kouknout na traily a připravit je na sezonu.

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

2 komentáře: „Trailcentra už oznamují termíny otevření: kdy a kam vyrazit na kolo?

 • TrailHuntere, ty Jedovnice a Mariánské z Tvého textu vypadají, jako by se už jezdilo, ale vážně to tam na ježdění není, potřebujeme ještě čas na úklid, v lese je spoušť! Prosím o úpravu textu, ať to k nám lidi tak netáhne… O otevření dáme včas vědět na webu i facebooku… Díky
  Honza

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *