Česká trailcentraTrailcentra a bikeparky

Trail of Life: Na jihu Moravy spojili traily, výlety a nádhernou krajinu

Lokalita Trail of Life se vymyká zažitým zvyklostem bajkových lokalit. Není to trailové centrum, ze kterého by se najíždělo na uzavřené trasy vybudovaných singletrailů, ale kombinují se tu existující lesní cesty a pěšiny s hravějšími úseky trailů vybudovaných cíleně pro bikery. Vše je přitom nakombinováno do pěti okruhů s délkou 16 až 33 km.

Podívejte se na video:

Místní terény nejsou nijak těžké a adrenalinové, ale nabídnou příjemné svezení v krásné krajině a na cestách bez aut. Převažují lesní cesty nebo hraniční traily, občas se jede i po asfaltu, ale celkově jde o příjemné svezení. Užijete si při něm nejen samotnou jízdu na kole, ale také ledacos zajímavého cestou uvidíte.

Na  horské kolo i gravel

V této lokalitě se zabavíte i na více dní, a to třeba i s dětmi. Zaprvé chvilku zabere, než objedete všechny doporučené okruhy a hlavně se také můžete vydat dále po okolí. Jsou tu vinné sklípky, Baťův kanál, hromada rozhleden, možnosti koupání a zajímavé pamětihodnosti. Vše je přitom zasazeno do krásné krajiny podhůří Bílých Karpat.

Děti či začínající bikeři ocení lehčí charakter místních terénů a také fakt, že nejsou nijak extrémně kopcovité. A co se týče zábavné jízdy na singletrailech, tu si lze osvojit na Singletrailech pod Travičnou, což je taková „bikerská lokalita v bikerské lokalitě“. Pod rozhlednou na kopci Travičná se totiž v lese vinou tři hravé singletraily s klopenkami a boulemi. Každý má cca 1 km a skvěle pobaví. Není to žádný náročný terén, zkrátka vyhlazený flowtrail, na kterém se dá občas poskočit, zapumpovat a v zatáčkách poklopit.

Okruhy projedete na běžném horském kole nebo třeba i na gravelu. Elektrokola tu také nejsou žádný problém. Pokud sem vyrazíte na kole celoodpruženém, budete si moci užít zábavné úseky trialů ve větší rychlosti, protože na nich se sem tam nějaký ten kořen nebo kamen vyskytne, ale jinak tu „celopéro“ není potřeba. Ostatně, podívejte se, jak jsme si místní krajinu užívali na podzim právě na gravelech:

Pumptrack, restaurace i koupání

Středobod Trail of Life je u vodní nádrže Lučina, kde je několik výletních restaurací a v létě možnost koupání. Pro bikery je tu připraven na rozcvičení pumptrack a pár technických prvků. K dispozici je i velké parkoviště a kemp, půjčovna kol či servis bohužel přímo na místě zatím chybí.

Do této lokality se rád vracím, zdejší příroda je nádherná a bikerské okruhy pěkně navržené. Pro gravelisty tu nakonec natrasovali ještě speciální delší kruhy v lehčím terénu a využívající ve větší míře i silnice s nízkým provozem. A pokud byste měli zdejších terénů snad málo, dá se na kole přejet přes kopec na Slovensko, kde hned navazuje bikerská lokalita Zlatnická dolina.

Trail of Life

  • lokalita: Bílé karpaty
  • bližší info: oficiální stránky, Facebook
  • celková délka: 5 okruhů, celkem 130 km
  • přírodní singltraily: 5

Mapa trailů lokality Trail of Life

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

Jeden myslel na “Trail of Life: Na jihu Moravy spojili traily, výlety a nádhernou krajinu

  • Tak si říkám, kdo koho spojil, a nějak na to furt nemůžu přijít … 🙂

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *