Ostatní články

Trail Hunter Shop: Ušetřím vám rozhodování

Svůj Trail Hunter Shop jsem původně rozjel proto, abych mohl nabídnout nějaké ty věci pro fanoušky jako jsou trička Trail Hunter nebo kšiltovky. Ale postupně se z něj stává místo, kde si můžete pořídit i nějakou užitečnou výbavu pro své kolo. K výběru je toho však docela málo a je to tak schválně! Nabízím jen věci, které mám osobně vyzkoušené, sám je používám a svým jménem ručím za to, že fungují dobře.

V mém obchodě nenajdete tisíce položek a stovky různých značek. Také nemohu proti velkým obchodům útočit co nejnižší cenou. Proč tedy vůbec něco kupovat u mě? Protože vám ušetřím rozhodování – to co u mě najdete, to funguje.

Fidlock, Galfer, Lezyne, Spank, Chromag: jen věci vyzkoušené

Nejnovější věcí na e-shopu jsou láhve na kolo Fidlock. O Fidlocku a jeho speciálním magneto-mechanickém úchytu už vím pár let a lituju, že jsem si jej nepořídil už dřív. Teď ho mám na svém aktuálním kole a umožní mi i na celopéru vozit 750ml lahev! Fidlock se totiž nemusí držet zavedeného průměru košíku a jak nás učili na základce, objem roste s kvadrátem poloměru, takže tahle nízká a jen o něco málo širší lahev pojme tři čtvrtě litru. Lahev lze vkládat i bokem a drží fakt skvěle, nevypadla ani na drsných tratích ve Finale Ligure.

Úchyt je univerzální. Lze do něj nacvaknout malý toolbox na nářadí, který nerachotí (!), nebo brašnu na drobnosti. A magnetický úchyt na popruh batohu mi zas umožní vzít si lahev z kola i na pěší výlet. Fidlock není nejlevnější, ale lahve jsou kvalitní, zdravotně nezávadné, nesmrdí a mají membránový uzávěr s krytkou, který se nezablátí a nemusíte ho tahat zubama. Sám už teď nebudu používat jiné.

Podobně nadšený jsem z brzdových destiček Galfer. Objevil jsem je před třemi roky a zatím jsem nenašel nic lepšího. Jsou mnohem účinnější než výchozí brzdové destičky Shimana nebo Sramu a ve spojení s brzdovými kotouči Galfer získáte nejen vyšší brzdný účinek, ale výrazně oddálíte vadnutí při dlouhých sjezdech. Sám jsem už přešel na nejvýkonnější kotouče Shark, které slovo „vadnout“ ani neznají. Na destičkách jinak používám zelenou ostrou směs na přední brzdu a fialovou odolnou na zadní. Na pevňáku mám standardní černou směs vepředu i vzadu.

V obchodě jsou také mé nejoblíbenější gripy – Spank Spoon. Konečně jsou na cestě i v černé barvě, která dlouho nebyla dostupná. Ale jinak jsou k dispozici i v různých barvách. Hlavně mají dvě objímky, skvělý protiskluzový povrch a měkčí směs gumy, která je podle mě důvodem, proč mě s těmito gripy méně bolí zápěstí při delších seancích v Koutech a podobných destinacích.

Po třech letech hledání a testování jsem zařadil do shopu i nářadí na cesty. Třeba tahle pumpička na kolo Lezyne Pocket Drive je v poměru velikosti a výkonu to nejlepší, co jsem našel. Je maličká, váží jen 75 g a dá se s ní nafouknout i macatý MTB plášť. Vozím také multiklíč Lezyne V Pro 13 s nýtovačkou. Je malý, přitom kvalitní a má úchyt na rychlospojku. Pokud zrovna řešíš, co s sebou na kole vozit, připravil jsem hotové balíčky servisních věcí, které ti nesmí na kole chybět.

A zmíním tu i pedály Chromag, které se mi osvědčily. Dva roky jsem na testovacích kolech vozil kompozitový model Synth a překvapil mě svou odolností a pevností. Teď proto jezdím na kovovém modelu Contact, který vyvíjel Brandon Semenuk. Na enduro kolo teď ale nasazuju model Scarab, který je ještě o něco větší a lehce vysunutý dál od osy, což zvyšuje stabilitu. A jinak mám vyzkoušené i platformy Spank Spoon 100, které jsou podle mě nejlepšími cenově dostupnými kovovými pedály.

Kyblík Trail Hunter: Čím umýt a namazat kolo

Na čištění a mazání kola používám už dlouhé roky věci od Bikeworkx. Také ty najdete v mém shopu, a to buď samostatně, nebo ve formě praktických kyblíků. Ty obsahují vše, co můžete pro údržbu kola potřebovat a záleží jen na vás, jak intenzivně a detailně se chcete svému kolu věnovat. Jeden takový vytuňený kyblík vozím stabilně v autě, a když někde potřebuju opláchnout kolo, mám všechno potřebné.

Trička, čepice, samolepky Trail Hunter

A jinak v mém obchodě najdete i nějaká ta trička, čepice a další věci s motivem Trail Hunter, kterými si můžete udělat radost a mě tím podpořit. Motivy si vymýšlím sám, stejně tak vybírám materiály a kontroluju tisk. Rád bych, aby všechny ty věci byly kvalitní a rádi jste je používali.

Trička Trail Hunter v novém designu jsem připravil na Vánoce a ještě jich je dost. Dřívější designy už se jen vyprodávají a nové přidělávat nebudu, to spíš zas vymyslím něco nového, neokoukaného. Ponožky jsem ale nechal přidělat, protože ty se asi jen tak neokoukají. Samolepky Trail Hunter jste si oblíbili, takže jsem jich mohl objednat víc a s tím tiskárna snížila výrobní cenu. Tak jsou teď levnější. Zůstávají přitom v odolném provedení, takže je v klidu můžete nalepit na kolo nebo na přilbu. Něco snesou.

A co je nového? Nejčerstvějším přírůstkem je nabídka plášťů WTB a třeba také moje oblíbená, lety prověřená a přitom levná pumpa do dílny MAX1 Blower.

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.