Trail Hunter Day 2021: Sejdeme se na Pekláku!

Už o tomto víkendu, tedy 26. s 27. června 2021, proběhne bikerský sraz na Pekláku zvaný Trail Hunter Day. Můžete se tam se mnou setkat, společně si zajezdíme a poklábosíme.

Přijet můžete v sobotu nebo v neděli, je to jedno. Oba dva dny bude program stejný. Díky tomu se trochu rozptýlí návštěvnost a nemusíte se tedy obávat, že by byl bikepark nějak moc plný. Zas tolik příznivců nemám 🙂 Samozřejmě můžete zůstat i celý víkend, protože se bude hlavně jezdit a ježdění není nikdy dost!

Program Trail Hunter Day

Není potřeba se nikde registrovat, není potřeba platit nějaké vstupné, prostě jen přijeďte do areálu Peklák u České Třebové. Je zde k dispozici velké asfaltové parkoviště, kde můžete nechat auto, snadno se dá přijet i vlakem – Česká Třebová je železničním uzlem a nádraží je od bikeparku kousek.

Ježdění pro zkušené i začínající bikery

V sobotu i v neděli začínáme v 10:00. To se sejdeme u lanovky, která se bude zrovna rozjíždět. Když sraz nestihnete, tak nevadí, stále se budu pohybovat v bikeparku a snadno mě odchytnete. Během dne pak budou ještě v ohlášené hodiny dílčí srazy a workshopy, kde se určitě potkáme. Končíme v 18:00 společnou jízdou po flowtrailu dolů. Do šesti jezdí lanovka, takže je to bude taková pohodová jízda na závěr.

Areál na Pekláku zahrnuje jak klasický bikepark s lanovkou a sjezdovými tratěmi, tak síť singletrailů s vyhlazeným povrchem. Užijete si zde tedy jak řádění na celoodpruženém kole, tak pohodové flow na hardtailu. Bez obav můžete vzít i děti. Podrobně si můžete traily prohlédnout v mém videu:

Užitečné informace a tlumiče nebo kola k zapůjčení

Hlavním účelem akce je společné ježdění. Užijeme si bikerskou zábavu, můžeme se vyfotit, pokecat a budu vám k dispozici. Vždy nahoře počkám a vydám se po trailech s někým, koho nahoře potkám. Budu střídat sjezdové tratě v bikeparku i flowtraily, aby měl každý příležitost. Během jízd mohu úplným začátečníkům poskytnout pár rad ohledně ježdění, které jsem nabyl na instruktorském kurzu, a s pokročilejšími jezdci se můžeme trochu pohecovat ve zdolávání překážek.

Kromě ježdění budou připraveny i krátké užitečné workshopy. Jeden se bude týkat odpružení (jak nastavit vidlici či tlumič, nejčastější chyby v nastavení, správné tlaky vzhledem k terénu atp.) a druhý plášťům (bude i praktická ukázka přechodu z duše na bezdušový systém). Součástí workshopů budou i drobné soutěže. Dole u lanovky bude zázemí s ozvučením a několika stany. Netřeba se nějak registrovat nebo něco platit, stačí přijít v čas, kdy workshop začne (workshopy budou probíhat odpoledne, program bude vyvěšen).

Pro majitele celoodpružených kol bude zdarma možnost vyzkoušet si pružinový tlumič od DVO. Bude k dispozici široká paleta rozměrů v metrickém i Trunion standardu a na místě vám tlumič přemontuje zkušený mechanik. Doporučuji zájem o vyzkoušení nahlásit předem na e-mail radek.vedral@levelsportkoncept.cz, aby se potřebný tlumič včas rezervoval.

K vyzkoušení budou také kola Rock Machine modelového roku 2021.  Půjčování bude na hodinu (pokud na dané kolo nebude další zájemce, bude možné prodloužit i na déle). Pokud byste chtěli kolo půjčit na celý den, obraťte se na standardní půjčovnu v bikeparku Peklák.

Další průběžné informace můžete sledovat u facebookové události nebo na Instagramu.

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.