České bikeparkyTrailcentra a bikeparky

Dolní Morava: Unikátní trail park nabídne flow i pořádné skoky

Horský resort Dolní Morava nabízí spoustu turistických lákadel od sjezdovek, přes dětské parky až po Stezku v oblacích. Teď se však stává velkým lákadlem i pro bikery. Za poslední dva roky zde totiž vyrostly unikátní traily, které v Česku nemají obdoby.

Podívejte se na videoreportáž:

Aktuálně nabízí Trail Pak na Dolní Moravě modrý Selský flow trail s délkou přes 7 km a menší náročností, těsně před dokončením a již částečně sjízdný je červený Lesní trail se středními skoky a občasnými kamennými úseky a dále tu máme černý Mamutí trail kombinující náročný enduro terén s velkými skoky.

Dále se buduje zelený trail vhodný pro úplné začátečníky či děti a v dohledné budoucnosti je v plánu vybudovat také divočejší sjezdový trail bez větších umělých překážek.

Mapa trailů na Dolní Moravě

Zatím ne pro úplné začátečníky

Dokud se nedostaví zelený trail (očekává se v září 2021), nejsou traily na Dolní Moravě připraveny na úplné bikerské začátečníky. I méně náročný Selský flow trail označený modrou barvou je totiž poměrně svižný a začátečníka na něm mohou překvapit opravdu velké klopenky. Je to ovšem špičkově připravený trail, který je přehledný, široký a má hladký povrch, takže stačí základy jízdy na horském kole a nemáte se čeho bát.

Modrý trail

Červený trail už ale zkušenost vyžaduje. Tam už narazíte na kamenité sekce a také skoky. Ty jsou vytvořený formou lavic, takže je můžete bez obav přejet. Ale to by byla škoda, jsou to skvěle připravené skoky, na kterých je radost dostat se do vzduchu.

Černý trail zvaný Mamutí pak kombinuje přírodní enduro sekce s náročným terénem a opravdu velké skoky. Ty jsou soustředěny v rámci Air Line, které se případně můžete vyhnout právě ve prospěch jízdy po kamenech a kořenech. Zkrátka si můžete vybrat. Některé úseky jsou ale společné.

Létání na Mamutím trailu

Skvělé zázemí

Na kopec bikery vyváží rychlá lanovka, která však částečně slouží i běžným turistům. Aby nedocházelo k frontám, mají bikeři vlastní přístup a je jim určena každá druhá sedačka. Navíc je omezený počet bikepassů, které je možné za den prodat. I z toho důvodu je lepší bikepass koupit předem přes internet, což je navíc levnější.

U lanovky je restaurace, půjčovna kol, místo na umývání a samozřejmě i možnosti ubytování. Když pomineme luxusní hotel Vista, jsou tu i dostupnější chaty a penziony. Restaurace je také na horní stanici lanovky.

Lanovka je na bikery dobře připravená

Dolní Morava je někomu proti srsti, protože zde turistická lákadla rostou ve velkém a s tím roste i počet lidí, kteří se tu pohybují. Ovšem resort je velký, atrakcí je zde více a návštěvníci se tak nějak rozprostřou. Z bikerského hlediska to není žádný problém. Na lanovce se tvoří fronta jen výjimečně v exponovaných víkendových hodinách a traily, ty jsou prostě ohromující. Stojí za pochvalu i fakt, že se tu o ně denně starají a třeba na „roletu“ zde jen tak nenarazíte.

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

Jeden myslel na “Dolní Morava: Unikátní trail park nabídne flow i pořádné skoky

  • Na Dolní Moravě mi na tom vadí (ne)zasazení do přírody. I na Lipně, kde je také hodně různých atrakcí i trailů, jsou tyto věci lépe zasazeny do přírody a na mě to působí při jízdě daleko lépe.
    Na Dolní Moravě jdou při budování čehokoliv na přírodu s buldozerem a výsledek podle toho vypadá, za 5-10 let až vše trochu zaroste to bude snad vypadat lépe (i když ve zdejším drsném podnebí to potrvá možná ještě déle). Byl jsem tam před dvěma lety a znovu tam nepojedu, právě pro ten pocit násilí na okolní přírodě. Fakt i Lipno je v tomhle lepší.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *