Ostatní články

Trail Hunter Day: sraz bikerů a lovců trailů na Pekláku

V neděli 6. září proběhne v areálu Peklák u České Třebové sraz příznivců projektu Trail Hunter a všech bikerů vůbec. Budeme společně jezdit, pokecáme a bude také možné vyzkoušet si nová kola nebo se něco přiučit. Akce je přístupná zdarma a bez nutnosti nějaké registrace. Prostě se sejdeme a užijeme si den na kolech!

Budu rád, když se k akci přihlásíte na Facebooku. Bude to dobré i pro vás, před akcí tam budou přibývat nové informace a oznámení.

Je to vhodné i pro začátečníky nebo děti?

Rozhodně ano! Peklák je sice známý především pro svůj bikepark, ale areál se letos rozšířil o nové flowtraily s upraveným povrchem, které si užijí i začínající jezdci. K dispozici je i pumptrack nebo cvičné zóny pro děti. Na své si zde tedy přijdou jak zkušení jezdci, tak i začátečníci. Nemusíte mít obavu ani z místního vleku, využívat jej nemusíte – lesem vede příjemný stoupací trail s mírným sklonem. Bližší představu poskytne mé video:

Kdy přesně mám dorazit?

Já se budu od 9:30 čekat v prostoru u nástupu na vlek. Pokecáme, protáhneme těla a od 10:00 jezdí lanovka. Následuje hodinka volného ježdění a v 11:00 bude sraz na nějakém místě v areálu, kde pro příchozí zájemce proběhne cca hodinový workshop s profesionálním jezdcem. Něco se přiučíme a budeme dál jezdit. Vyhlášena bude i společná spanilá jízda po flowtrailu a na odpoledne ještě nějaké další workshopy, kterých se můžete, ale nemusíte zúčastnit. Je tedy jedno, kdy dorazíte, záleží na vás. Přesný harmonogram workshopů bude oznámen v rámci události na Facebooku.

Je nutné se někde registrovat a bude se něco platit?

Registrace není nutná, ale je vhodné se přihlásit k události na Facebooku, aby vám neunikly nějaké důležité aktuality. Akce je prostě jen sraz nadšenců, nic komerčního, platit se tedy nic nebude. Ovšem jestli chcete využívat vlek, tak si klasicky zakoupíte lístek. Na celý den stojí 390 Kč, dají se koupit i levnější alternativy. Platit se dá kartou (podrobný ceník zde).

Kde je Peklák a jak se tam dostanu?

Peklák je na okraji města Česká Třebová. Je to cca 1,5 hodiny jízdy autem z Brna, něco málo přes 2 hodiny z Prahy a dvě hodinky z Ostravy, zkrátka celkem „uprostřed“. Kdo nemá auto, může využít vlak – Česká Třebová je významný železniční uzel a nádraží je kousek od Pekláku.

Peklak mapa trailu
Mapa singletrailů a bikeparkových tratí na Pekláku

Je možné si na místě půjčit kolo?

Ano. Chcete-li kolo na celý den, využijte místní půjčovnu. Ale na hodinové sloty bude k dispozici i testovací flotila kol Rock Machine. Budete moci vyzkoušet letošní modely a snad stihnou dorazit i první Blizzardy pro rok 2021.

Je na místě občerstvení?

Ano, v areálu je menší restaurace.

Můžu se vyfotit s Trail Hunterem? 

Jasně, příležitostí bude víc než dost. A vezmu i dost samolepek 🙂

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *