Trail Hunter 2023: Nové kolo značky Merida

Pro letošek jsem se rozhodl změnit značku kol, na kterých jezdím. Nově to bude Merida. Konkrétně se mým hlavním kolem na lov trailů stává Merida One-Sixty 6000, což je celoodpružený bike do náročného terénu. Na lehčí terén a svižnější výlety mám k dispozici ještě kolo bez zadního odpružení Merida Big.Nine 7000.

Nová Merida One-Sixty je zcela nově vyvinuté kolo, které bylo představeno v září 2022. Má velmi progresivní geometrii a je navržené pro zdolávání enduro trailů i bikeparků. Přesto se nejedná o nějak těžké kolo určené výhradně pro sjezd a umožňuje i pohodlné výjezdy. Mě se zalíbilo svým inovátorským pojetím, čistým designem, technickými vychytávkami i dobrým osazením vzhledem k ceně.

Merida One-Sixty 6000 – kolo, na kterém jezdí Trail Hunter

Název One-Sixty už Merida používá mnoho let pro kola kategorie all-mountain či enduro. Ale ačkoli je Merida zkušený výrobce kol s padesátiletou tradicí, tato kategorie kol pro ni doposud nebyla prioritou. Zřejmě i proto, že vyrábí rámy pro některé americké značky, které jsou lídry v tomto segmentu. Nicméně teď Merida vstupuje do trailového světa se svým jménem naplno. Fungl nové modely One-Sixty a One-Forty jsou odvážně inovativní a mají za cíl uspokojit i velmi náročné jezdce.

Modelová řada Merida Big.Nine je naopak docela tradiční. Jsou to pevná kola kategorie cross-country, ve které už se Merida dlouho angažuje. Big.Nine se proto nabízí i ve špičkových závodních verzích, ale na druhé straně cenového spektra se myslí i na běžné hobby bikery. Pro ně je Big.Nine dobrým univerzálním kolem pro svižné výlety v lehčím terénu nebo po technicky nenáročných singletrailech. A stejně tak využívám Big.Nine i já, přestože jsem si kolo dopřál v pokročilém osazení cíleném spíše na závody. Ale kdo ví, třeba si letos nějaký ten cyklomaraton švihnu.

Merida Big Nine 7000

Jsem moc rád, že se Merida stala partnerem projektu Trail Hunter. Nahrazuje tak Rock Machine, na jehož kolech jsem jezdil doposud. Byla to fajn kola, ale chtěl jsem zkusit zase něco úplně nového. Nakonec získal hned několik možností, jak vyzkoušet novou techniku a zároveň získat partnerství, aby byl projekt Trail Hunter životaschopný a mohl fungovat dál. Vybral jsem si Meridu, protože ta nová trailová kola vzbuzují mojí zvědavost. Je to něco úplně nového, s odvážnou geometrií a inovativním přístupem.

Video s odhalením nového kola:

Na fungování Trail Huntera se tím nic nemění. Jakmile se otevřou trailcentra a bikeparky, budu vám přinášet videa, jak to v nich vypadá. A samozřejmě i další obsah ze světa horských kol, který vás pobaví, motivuje nebo třeba poučí. Pořád také budu dělat testy kol různých značek.

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.