Ostatní články

Světla na kolo: dobrá nouzovka za pár peněz

Světla by neměla ve výbavě bikera chybět, i když nejezdí cíleně po večerech nebo přímo v noci. Obzvlášť v zimním období s kratšími dny je riziko zatmění docela vysoké a nikdy nevíte. Sám jízdu při snížené viditelnosti nijak nevyhledávám, ale v batohu světla pro jistotu vozím a občas se hodí. Právě jsem k tomuto účelu pořídil nová světla a zatím se jeví jako dobrý tip, tak tady ho máte.

Od světel jsem chtěl, aby byla lehká, odolná a vodotěsná, aby se na řidítka a sedlovku nemusel trvale montovat nějaký držák a aby se dala nabíjet z USB. A samozřejmě, aby svítila tak, abych byl zezadu velmi dobře vidět a vepředu si dostatečně posvítil i v případě, že padne úplná tma a já se budu někde lesem vracet domů. Využití nebude nějak časté, proto jsem nechtěl investovat moc a nakoukl jsem proto na nabídku Aliexpressu a Gearbestu. Poměr cena/výkon se u některých kousků jevil bezkonkurenční a dva takové jsem pořídil.

Pokud chcete jezdit s potřebou světla pravidelně a častěji, rozhodně se zaměřte na kvalitnější značkové produkty. Budou spolehlivější, odolnější a vydrží vám roky. Ty dnes doporučované svůj účel splní a v případě potřeby dostatečně zasvítí, ale jsou zamýšlené jen jako občasně využívaná světla, která můžete pro sichr vozit v batohu.

Veškeré detaily a ukázky jsou ve videu výše. Zde jsou odkazy na konkrétní zmiňovaná světla:

K čelovce: ve videu zmiňuji původní vyšší cenu a teď koukám, že je nejen levnější, ale má už i řadu výkonnějších nástupců. HL50 je už pár let starý model. Přímý nástupce je HM50R, o něco málo větší, ale se značně vyšším výkonem HL55. A kdo jezdíte v noci cíleně a často, pořiďte si BC30R. Každopádně je to pěkná ukázka toho, že pořádné světlo sice něco stojí, ale kvalita je někde jinde a je to investice na několik let pravidelného používání.

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *