Singletraily jdou naproti cyklistům, rostou přímo u měst

Zima nám přinesla několik zcela nových singletrailových lokalit, které začnou fungovat v letošním roce. Je mezi nimi trojice Singltrek Česká Lípa, Singletrail Letňany a singletraily v Mariánském údolí spadající pod Singletrail Moravský kras. Tahle trojice je zajímavá tím, že vzniká v těsné blízkosti měst.

Nejzajímavějším řešením je Singletrail Letňany, který vznikl v letňanském lesoparku, tedy na nevelkém území nedaleko pražského sídliště. Stezka je tu silně koncentrovaná a hodně zamotaná, jedná se o čtyři trasy v celkové délce 5,4 km. Náročnost by měla být odstupňovaná, ale nečekejte nějaké zásadní rozdíly, v zásadě půjde o celkem širokou stezku s vlnami, klopkami, ale bez žádných adrenalinových překážek. Aktuálně už je vybudováno a areál přístupný, oficiální otevření proběhne později během jara. Více info zde.

Jedna z plánovaných stezek už je také hotová v těsné blízkosti Brna, kde se v Mariánském údolí kopou traily pod záštitou Singletrailu Moravský Kras. Další dva teď přes zimu vznikají na druhé straně údolí a hotovo by mohlo být už ke konci dubna. Tady už půjde o delší svezení ve stejném duchu jako singletraily v Jedovnicích. Víc info tady.

A třetím příkladem budiž Singltrek Česká Lípa. Nový příměstský singltrek, který se začal budovat teprve před pár dny. Staví se pod záštitou Singltreku, můžete tedy čekat podobný styl jako na Singltreku pod Smrkem, nebo spíš Singltreku Podhůra. Tedy přírodní stezku bez větších divočáren, ale pěkně naklikacenou v lese pod kopcem Špičák. Také tady jsme v těsné blízkosti města a sami tvůrci píšou, že trail kopou 350 m od nejbližšího paneláku. Postup můžete sledovat na Facebooku.

Doteď se traily kopaly především v odlehlých koutech republiky a muselo se jezdit za nimi. Teď jakoby singletraily samy přicházely. Ale jak vidno, jsou to sice chvályhodné snahy a fajn zpestření, ale pořádné horské traily jsou trochu jiná liga.

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.