Ostatní články

Slavex Trails: Nové traily u Slavičína

Singletraily teď rostou v různých koutech Česka a jedny letos vznikly také u města Slavičín ve Zlínském kraji. Na kole se tu svezete po dvou tratích, které sice nejsou nějak dlouhé, ale ty správné bajkerské zážitky dokážou poskytnout.

Lokalita dostala název Slavex Trails a nachází se v lese nad Slavičínem. Za kopcem jsou lázně v Luhačovicích a přibližně 30 km je to odtud do Zlína. Jet sem jen kvůli trailům z větší dálky nemá smysl, protože svezení je tu zatím jen krátké, ale pokud bydlíte poblíž nebo pojedete kolem, určitě se na Slavex Trails stavte.

Slavex Trails – představení ve videu:

Modrý flow a červený i se skoky

Traily jsou k dispozici zatím jen dva. Oba mají délku necelý kilometr a vedou z kopce dolů. Na jejich start se dostanete za pár minut stoupací asfaltkou a kousek výšlapu pak ještě pokračuje po lesní cestě.

Modrý trail Užovka je flowtrail vhodný i pro začínající jezdce. Jsou tu pěkné klopenky a jízdu zpestřují „vlny“ využívající přirozený terén. Povrch je hliněný a po většině délky dobře udusaný a vyježděný, najdou se ale i místa, kde se záměrně nechal prostor i nějakým těm kořenům. Celkově trail dobře plyne.

Modrý trail Užovka

Červený trail Lišák je trochu rychlejší a zpestřuje ho několik skoků. Některé nejsou úplně malé a méně zkušené jezdce mohou zaskočit, nicméně všechny se dají objet. Atraktivní je skok „přes díru“, což je přibližně třímetrový gap přeskakující modrý trail. Sám jsem si nejvíce oblíbil následující skok, který je stavěn opět zhruba tak na tři metry, ale pozvolný dopad dovolí let natáhnout třeba až k pěti metrům. Z větších skoků následuje ještě klasická lavice a dvojice dřevěných dropů. Ten vyšší má přibližně dva metry.

Traily nejsou dlouhé, ale zejména ten červený se skoky je zábavný i při opakovaných průjezdech.

Dropy na červeném trailu Lišák

Zatím jen dva traily

Slavex Trails je nová a zatím jen malá bajkerská lokalita. Zázemí zde tvoří informační cedule, značené traily a místo vhodné na zastavení a odpočinek. Sváču i pití si ale dovezte svoje. K trailům vede lesní cesta, která je čerstvě vyasfaltovaná a během mé návštěvy nic nebránilo tomu, aby se dalo až přímo k trailům zajet autem. Ale neberte si mě za příklad, až doma jsem zjistil, že provozovatelé na webu vybízejí, aby se parkovalo na veřejném parkovišti u budovy Pivovaru Hrádek, cca 200 m od startu trailů.

Mapa a užitečné odkazy

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *