Ostatní články

Cyklopark Mysločovice: Tohle může být váš první trail

V Česku jsou známé bikeparky a větší trailová centra, která jsou populární a rozhodně stojí za návštěvu. Chce to už ale mít nějaké ty trailové zkušenosti. K jejich získání mohou posloužit menší trailové lokality, jako je třeba Cyklopark Mysločovice. Na tamním okruhu si vyzkoušíte stoupání po klikaté stezce, svižnou jízdu mezi stromy, přejezdy kamenných úseků, mírné klopenky i dřevěné lávky.

Chcete se dozvědět víc? Čtěte dále nebo mrkněte na video:

Jeden okruh, dvě obtížnosti

Cyklopark v Mysločovicích je koncipovaný jako jeden singletrailový okruh, který má jen asi 2,5 km. Ale nenechte se odradit jeho krátkou délkou, nabídne i tak docela dost zábavy. Úplní začátečníci se mohou svézt po základní stezce, se kterou si snadno poradí třeba i menší děti. Okruh začíná mírným stoupáním a v půlce se zlomí na mírný sjezd po singletrailu mezi stromy. Sem tam lávka nebo nějaká ta trochu nakloněná zatáčka, jinak žádné velké drama. Ale na zaučení jízdy po trailu ideální.

Ze základního okruhu je několik odboček, které celkovou délku svezení o něco natáhnou. Tyto „prodlužky“ jezdce zavedou na těžší pasáže, kterými si mohou jízdu zpestřit. Tady můžete čekat strmější sklony nebo třeba kamenné sekce.

Tvůrci nemají k dispozici kdovíjak velký kus lesa, ale i na malém prostoru se jim povedlo postavit zábavný kus trailu. Sám na něm postrádám jen nějaké skoky. Neočekával bych nic velkého, jen nějaké menší lavičky, kde by se daly odlepit kola od země. Poté už by začínající bajkeři dostaly ochutnat víceméně ze všeho, co pak na větších trailech ve větším měřítku mohou potkat.

Za hřbitovem doprava

Cyklopark je opatřen mapou a značením. Na začátku je altánek s lavičkami, v průběhu pak narazíte na pěkné odpočinkové místo s výhledem a na nejvyšším bodě je přístřešek s další možností odpočinku. Nečekejte tady ale něco jako základnu, restauraci, půjčovnu kol a podobně.

Pokud byste se přiblížili autem, parkovat se dá u hřbitova. Na kole se pak vydejte po malé asfaltce pod hřbitovem a na konci se dáte doprava. Tam trail začíná. Spíš bych ale doporučil zařadit Mysločovice jako zpestření do nějakého většího cyklovýletu po okolní krajině.

Mapa a užitečné odkazy

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *