Singletraily u Plzně! Vzniká tu nové trailové centrum Berounka Trails

V atraktivní lokalitě severovýchodně od Plzně vzniká nové singletrailové centrum Berounka Trails. Postaveny jsou první dva traily, v plánu nejbližší výstavby jich je pět. Vše je ale ještě poměrně na začátku, nefunguje ještě ani oficiální web www.berounkatrails.cz. Nicméně už se můžete těšit!

Lokalita potěší nejen Plzeňáky, ale celkem rychle dostupná bude i z Prahy. Rozprostírá se v lese u Újezdu u Svatého kříže, hlavní výchozí bod a zázemí by mělo být u obce Darová u současného golfového klubu.

Traily jsou koncipované jako flowtraily s upraveným povrchem. Podle prvních poznatků místního bikera (díky, Roberte) jsou zábavné, dobře využívají přírodních nerovností a nechybí v nich ani vybudované skoky. Sjízdné budou pro bikery bez větších zkušeností, ale se vzrůstající rychlostí si adrenalinu užijí i zkušení bikeři.

Projekt vzniká za přispění Plzeňského kraje a zatím je v průběhu realizace. Oficiální otevření by mohlo proběhnout ještě letos, ale spíš to vidím až na jaro příštího roku, kdy by mohla být připravena už celá lokalita.

2 komentáře


  1. Ahoj, to je super zpráva, ale mám dotaz. Může se tam ted‘ už jezdit?

    Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.