Singletraily u Plzně! Vzniká tu nové trailové centrum Berounka Trails

V atraktivní lokalitě severovýchodně od Plzně vzniká nové singletrailové centrum Berounka Trails. Postaveny jsou první dva traily, v plánu nejbližší výstavby jich je pět. Vše je ale ještě poměrně na začátku, nefunguje ještě ani oficiální web www.berounkatrails.cz. Nicméně už se můžete těšit!

Lokalita potěší nejen Plzeňáky, ale celkem rychle dostupná bude i z Prahy. Rozprostírá se v lese u Újezdu u Svatého kříže, hlavní výchozí bod a zázemí by mělo být u obce Darová u současného golfového klubu.

Traily jsou koncipované jako flowtraily s upraveným povrchem. Podle prvních poznatků místního bikera (díky, Roberte) jsou zábavné, dobře využívají přírodních nerovností a nechybí v nich ani vybudované skoky. Sjízdné budou pro bikery bez větších zkušeností, ale se vzrůstající rychlostí si adrenalinu užijí i zkušení bikeři.

Projekt vzniká za přispění Plzeňského kraje a zatím je v průběhu realizace. Oficiální otevření by mohlo proběhnout ještě letos, ale spíš to vidím až na jaro příštího roku, kdy by mohla být připravena už celá lokalita.

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

17 thoughts to “Singletraily u Plzně! Vzniká tu nové trailové centrum Berounka Trails”

 1. Ahoj, traily jsme dnes vyzkoušeli. Byli již trochu zapadané, ale stále dobře čitelné. Uplakané počasí nakonec vydrželo a tak dopolední odreagování úspěšně dokonáno. Těšíme se na vybudované cesty. Díky za tip.

 2. Ahoj, máte někdo aktualní info o stavu? Kolik km dokončeno…jestli má cenu si tam zajet. Díky

   1. Dost o ničem. Pro Plzeňský to nemá moc smysl, pro ostatní vůbec. Dvojka je momentálně nesjízdná (po záplavě).

 3. Tak dnes jsem byl pojezdit na trailech. Prvni navsteva celkove. A za me tedy velke zklamani. Trail c. 2 uzavren z duvodu povodne a trail 1 dost neudrzovany. Celkove to na me pusobi jako by to nejak usnulo. Znaceni postrada logiku a neni jasne jestli jet vpravo nebo vlevo. Jizdu bych prirovnal k jizde po lesni ceste flow nic moc. Klopenky jen naznakem a nekdete zatacky do vinglu hodne na brzdy. Mistni budou znat a delat jsem vylet z daleka rozhodne nedoporucuji. Ostatne web stale nefunkcni a chybi jakykoliv odkaz v mape a celkove o tom vetsina lidi ani nevi o existenci… skoda kdyz uz se takhle pustili do dila a takhle to dopadlo

 4. Ahoj všem Realnou situaci popsal nejlepe Marcel tyto dva traily jsou opravdu bída a nemá cenu sem jezdit z daleka. Všichni místní bikeři svorně doufají že budoucí traily budou postaveny s mnohem lepším flow a se vším co k tomu náleží. Jinak stavba trailů už je v progresu dokončeno bude nejdříve pozdější podzim ale realně si myslím spíše jaro 2020. Všichni se zde moc těšíme a doufáme že to bude stát za to !!!!!! Trailům zdar

 5. Včera jsem tam byl. Dva hotové traily nejsou špatné, ale jsou v horší kondici napadané šišky, klacky). Nicméně tu stál bagr a kluk s lopatou u něj říkal že už mají hotovo. Takže třetí trail už asi taky funguje ale nejel jsem ho, nebyl značený. Je hned na začátku lesa.

 6. Aktuální info – byl jsem ve středu a šlo to – na jedničce jsou přes cestu stomy, ale až úplně dole, kde je to stejně o ničem. Dvojka se dá v pohodě sjet celá (ale jednička je o dost zábavnější). Klopenky i povrch v dobrém stavu, pár šišek a klacíků vás snad nerozhází.
  Detaily kdyžtak tu (pokud vadí odkaz, sorry, klidně smazat):
  https://blok.v0174.net/3296:berounka-trails

 7. Aktuální info: v provozu jsou 4 traily ve výborném stavu, řekl bych že má smysl jet tam jako středobod výletu. Lovu zdar 😊😊😊😊

 8. Ahoj, s PLZ bikery (asi s 20ti nezávisle v průběhu posledního roku a půl) jsme se schodli že jsou to naprosto marný traily postavený místy ze stavební sutě, místy prkýnko držící klopenku, jak kdyby to stavěli děti z učiliště,
  Tzn jako díra na dotace pro pana Golfistu asi dobrý, za ten první půlmega dejme tomu, jen doufám že do toho nezahučelo i těch dalších 20mega, co byly na kraji připravené na traily na Vysoké u Štěnovic, které měly bejt asi tak 10x profesionálněji postavené člověkem kterej stojí za nejlepším trailcentrem v ČR… jenže politika a nelibost jednoho papaláše, co tam má chatu to shodily pod stůl 🙁
  … Traily tedy nedávají smysl, nemají flow, jsou místy i nebezpečné pokud se snažíš držet nějakou průměrnou /flow/ rychlost, neboli krásný příklad jak se to opravdu dělat nemá… velká škoda…

 9. Oba černé traily jsou bohužel přerušené pasekou s popadanýma stromama, očividně už nějakou dobu. I jinak to nevypadá, že by se o traily někdo staral. Jediný trochu zajímavější trail se jmenuje Trail Holý vrch a vede na západ dolů k Berounce. Na informační mapě či webu není, ale najdete ho v mapy.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.