Singletraily u Plzně! Vzniká tu nové trailové centrum Berounka Trails

V atraktivní lokalitě severovýchodně od Plzně vzniká nové singletrailové centrum Berounka Trails. Postaveny jsou první dva traily, v plánu nejbližší výstavby jich je pět. Vše je ale ještě poměrně na začátku, nefunguje ještě ani oficiální web www.berounkatrails.cz. Nicméně už se můžete těšit!

Lokalita potěší nejen Plzeňáky, ale celkem rychle dostupná bude i z Prahy. Rozprostírá se v lese u Újezdu u Svatého kříže, hlavní výchozí bod a zázemí by mělo být u obce Darová u současného golfového klubu.

Traily jsou koncipované jako flowtraily s upraveným povrchem. Podle prvních poznatků místního bikera (díky, Roberte) jsou zábavné, dobře využívají přírodních nerovností a nechybí v nich ani vybudované skoky. Sjízdné budou pro bikery bez větších zkušeností, ale se vzrůstající rychlostí si adrenalinu užijí i zkušení bikeři.

Projekt vzniká za přispění Plzeňského kraje a zatím je v průběhu realizace. Oficiální otevření by mohlo proběhnout ještě letos, ale spíš to vidím až na jaro příštího roku, kdy by mohla být připravena už celá lokalita.

8 komentářů


 1. Ahoj, to je super zpráva, ale mám dotaz. Může se tam ted‘ už jezdit?

  Odpovědět

 2. Ahoj, traily jsme dnes vyzkoušeli. Byli již trochu zapadané, ale stále dobře čitelné. Uplakané počasí nakonec vydrželo a tak dopolední odreagování úspěšně dokonáno. Těšíme se na vybudované cesty. Díky za tip.

  Odpovědět

 3. Ahoj. Chci se zeptat, kde je přesně začátek nebo parkoviště? Díky za odpověď 😀

  Odpovědět

  1. 49.8549372N, 13.5598406E Tady je začátek trailů. Oficiální parkoviště je u golfu Darová.

   Odpovědět

 4. Ahoj, máte někdo aktualní info o stavu? Kolik km dokončeno…jestli má cenu si tam zajet. Díky

  Odpovědět

 5. Dela se s tim vubec neco? Budou zbyle tri traily vubec dokonceny? Ty dva jsou bozi…

  Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..