České bikeparkyTrailcentra a bikeparky

Singletrails Bílá: Lanovkou nahoru, po dvou stezkách dolů

V beskydském lyžařském středisku Bílá se zabavíte i v létě na horském kole. U místní čtyřsedačkové lanovky vyrostly dva traily, a tak si namísto sněhu a obloučků na sjezdovce můžete užívat hlíny, kořenů, kamenů a klopených zatáček.

Traily pro bikery se zde nabízí dva, jeden je označen jako zelený a má délku cca 3 km, druhý jako modrý a s délkou cca 2 km. Celá lokalita je nazvaná jako „Singletrails“, což by mohlo evokovat dojem, že se jedná o lehké flowtraily vhodné i pro rodiny s dětmi a méně zkušené bikery, ale je to trochu jinak.

Nahoru lanovkou, dolu po trailu

Obtížnost trailů je zde popisována spíš v měřítku ryzích bikeparků zaměřených na downhill. Pro pravověrné sjezdaře se budou jevit jako velmi lehké, čemuž odpovídá barevné označení i popis. Snad aby nebyli případně zklamáni se ani lokalita bikeparkem nenazývá. O to víc to může být matoucí pro nezkušené jezdce.

Zelený singletrail se totiž hned po startu změní v ostré klopenky s přírodním povrchem, ze kterých vykukují kameny. Ne nijak velké, ale dokážou rozhodit. Ačkoli stezka po celou délku pokračuje v mírném sklonu, občas svým ryzím přírodním zpracováním prověří schopnosti jezdce. V závěru dokonce přijde krátká kořenová pasáž.

Modrý trail přidá ještě o něco více kamenů a kořenů, navíc v některých místech i více sklonu. Není to rozhodně žádný sjezdový extrém, na druhou stranu se ale rozhodně mohou zaleknout ti, kteří si pod modrou barvou představovali singletraily, jaké znají z Klínovce nebo Singltreku pod Smrkem. V Bílé je zkrátka duše bikeparku.

Bílá se tedy hodí pro středně zkušené bikery, pro které už jsou vyhlazené flowtraily nuda, ale bikeparky až příliš velká divočina. Na Bílé se minimálně na půl dne dobře zabaví, pak se dá vyrazit po stezce na hřebeni a užít si horskou cykloturistiku.

Zázemí pod kopcem

Lanovka je přes léto otevřená denně od 9:00 do 17:00. Lanovka na 4 hodiny stojí 300 Kč, což je tak akorát. Lze koupit i samostatné jízdy nebo jinak dlouhé časové úseky, viz ceník na webu.

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

Jeden myslel na “Singletrails Bílá: Lanovkou nahoru, po dvou stezkách dolů

  • Ahoj, výstižný komentář bývala to tam kdysi větší sranda. Pozůstatky ryze downhillové tratě se tam dají nalézt dodnes a různě zkombinovat se stávajícími tratěmi.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *