Ostatní články

Šemberské stezky: Východně od Prahy vyrostly nové singletraily pro bikery

Ačkoli v Česku singletraily rostou jak houby po dešti, ve Středočeském kraji doposud oficiální lokalita s traily pro horská kola chyběla. Už je ale i tady – konkrétně na východ od Prahy, v lesích na jih od Českého Brodu. Traily se jmenují Šemberské stezky podle říčky Šembery, která tudy protéká.

Šemberské stezky otevřou již 18. dubna, a to cca 5 km dlouhým trailem. Ten nabídne velké množství klopených zatáček, terénních vln a příležitostí ke skoku. Povrch bude udusaný a charakterem tedy půjde o plynulý flowtrail sjízdný i méně zkušenými bikery. Ti zkušenější si mohou užít dynamiky a skoků ve vyšších rychlostech.

Za Šemberskými stezkami stojí dvojice Katarína Tóthová a Pavel Kvasnička, aktivní bikeři žijící poblíž. Podařilo se jim získat všechna potřebná povolení a také dotaci na výstavbu. Na tu si přizvali stavitele z Trutnov Trails, tedy zkušené trailbuildery.

V lokalitě by měl postupně vzniknout přírodní sportovní areál nejen pro bikery. V plánu je například vybudování tréninkového centra pro terénní běh a maraton, jehož součástí by měl být i lesní běžecký ovál s délkou 400 m. Příležitosti jsou samozřejmě i pro budování dalších singletrailů pro horská kola a zajištěno by mělo být časem i nějaké to zázemí.

Další novinky z Šemberských stezek můžete sledovat na webu, ve skupině na Facebooku anebo také zde na stránkách Trail Huntera. Přesná lokace nástupního místa bude teprve zveřejněna, a to v rámci facebookové události k oficiálnímu otevření stezek.

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

3 komentáře: „Šemberské stezky: Východně od Prahy vyrostly nové singletraily pro bikery

 • Ahoj , trail ještě není otevřen ale je zatím ve výstavbě.
  Jinak vypadá pěkně (soudím z cesty která je dole na horské a na hoře pro silniční kola).
  Bude nějaká video recenze?
  Jan Podstata

  Reagovat
 • Ahoj, stezky jsou fajn, sice kratší a šlapání zpět dá trochu zabrat. Hlavně pokud to jedete víckrát. Dá se užít slušná zábava a to na všech . Kdo nebude mít dost, může se projet po okolí a dát si i přírodní stezku😊

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *