S-Works Stumpjumper FSR 29

Jaké je svezení na biku za čtvrt milionu

Dát za kolo 240 tisíc je pro většinu bikerů naprosté bláznovství. Ale zjistíte, že stejně tyhle kola smysl mají a přestanete se divit těm, kteří si je koupí. Stačí se svézt… Takovou příležitost jsem teď využil o testovacím víkendu prodejce kol KolaSvorada v Brně, kde byl k vyzkoušení i S-Works Stumpjumper FSR. Nejlepší kolo na traily od Specialized. Mrkněte na video:

Sám jezdím na základním loňském Stumpjumperu FSR s 27,5″ koly. Je to živé a hravé kolo s dobrým tlumením a na trailbike se 150mm zdvihy není ani moc těžký. Jenže vedle S-Works verze je to rázem neobratná a těžká plečka. Rozdíl je to znatelný. Neříkám, že stojí za tolik peněz, ale poznat to zatraceně je.

Nejvíce je to znát na hmotnosti, která se i s 29″ koly, 150mm zdvihy a teleskopickou sedlovkou dostala ke dvanácti kilům. V kopcích máte rázem pocit větší síly, protože táhnete o několik kilo méně než obvykle. Řazení Eagle 1×12 je precizně přesné a dá vám zcela zapomenout na přesmykač, brzdy reagují na každý povel prstu okamžitou reakcí a tlumení vám připomene, že pořád bylo co zlepšovat.

S-Works Stumpjumper FSR 29
S-Works Stumpjumper FSR 29

V jádru je to pořád jen kolo a stejně se vyblbnete i na základním modelu. Ale je dobré si při podobných příležitostech alespoň zkusit, kam dospěl vývoj kol a jak může vypadat bike bez kompromisů. Aspoň budete mít o čem snít…

Podrobná specifikace kola je tady.

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.