Ostatní články

Nové traily u Vsetína: Jako Superflow, ale blíž

Bike Arena Vsetín je trailcentrum trochu zašité a neprávem opomíjené. Nemá sice luxusní zázemí vybavené základny, ale svezení je tu parádní. A druhá etapa výstavby zajistila, že se tu zabavíte i na celý den. A to skvěle!

Bike Arena Vsetin mapa
Mapa Bike Areny Vsetín

A právě na nové traily z druhé etapy se teď mrkněte. Červený trail Duhový a hned navazující černá Mraznice patří mezi to nejlepší, co dnes v českých trailcentrech najdete. Nepřeháním. Je to koncentrovaná dávka flow.

Trail Duhový:

Navazující trail Mraznice:

Jsou to sjezdové flow traily s nemalým množstvím vysokých kopenek, skoků, dropů a jiných srandiček. Přitom to není stále jen uhlazená dálnice s monotónním střídáním zatáček a boulí. Je to pestré, zábavné, občas i trochu technické. Prostě super…

…super jak Superflow. Tím myslím legendární trail z Rychlebek, který je sice delší, ale charakter má dost podobný. Podobné mají i to, že sjezd si musíte zasloužit a kopec na start vyšlapat.

Bike Arena Vsetín
Bike Arena Vsetín

Vsetín má ale jednu výhodu – je to blíž. Z Brna 1:40 pohodové cesty. Na Rychlebky je to z většiny koutů Česka delší výlet. Parkoviště pod traily je tady.

Natáčím kamerou Garmin Virb XE, jezdím na Stumpjumperu koupeném u KolaSvorada.cz a aktuálně testuju boty Five Ten Freerider Pro od Elementstore.cz

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

Jeden myslel na “Nové traily u Vsetína: Jako Superflow, ale blíž

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *