12 komentářů

 1. Luke

  Velice smutná zpráva. Osobně mám Váš web moc rád. Když jsem se zajímal o stezky podobné trailům, narazil jsem právě na tuto stránku a příjemné překvapení bylo, že většina stezek je kolem rodného Brna. Celý koncept byl (a je) super, i když chápu, že domluva s majiteli lesů bývá složitá. Každopádně pokračujte, moc fandím! :)

  Odpovědět
 2. Michal Beran

  Ach jo :-(

  Tyka se ten spor i myho oblibenyho Karasek Trail pod Sobesicema?

  Odpovědět

  1. Ano, Karásek taky. Naučná a další… Jak ale píšu, ono se tam podle všeho jet na kole legálně smí. Na jednotlivce tam nikdo číhat nebude, ale takhle na webu to bylo víc „na ráně“. Nicméně zrovna na Karáskovi se začalo loni i něco stavět, to už je za hranou. To lesáky naštve ještě daleko víc.

   Odpovědět
   1. Danny

    A třeba jen mapky by na webu být nemohly? některé v okolí brna znám některý zase ne a rád bych se tam podíval, ale teď už se zase budou obtížně hledat

    Odpovědět

    1. Díky mě ne, ty pako. Karásek je asi nejprovařenější brněnský trail, takže dávno předtím, než jsem ho umístil i na mapu TH, byl už na OSM, Bikemapnetu, MTBmap a samozřejmě na Stravě, a protože je to oficiálně vedená lesní cesta, tak je vyznačena i na oficiálních mapách nebo i v turistických na Mapy.cz, kde se podle toho může vydat klidně každej turista. Není to tvoje cesta, se s tím smiř :-) Dle výkladu zákona se tam na kole může, ale majitel lesa si to nepřeje. Teoreticky by proto mohl nasadit nějaké restrikce. Ale myslím, že daleko víc než nějaké zveřejnění na další z mnoha cyklomap, ho naštve, když tam uvidí vykopané klopky a postavené umělé skoky. Co za hlupáka je tam loni postavilo, to nechápu. Myslím, že to je pro lesníka daleko ráznější impuls, když uvidí jak se mu někdo rejpe v lese, než nějaká zmínka na internetu…

     Odpovědět
 3. Martin

  Osobně velmi oceňuji, jak jste se k problému postavili. Jakýkoliv spor by v obecné rovině bajkerům rozhodně neprospěl.

  Pro mě osobně je trail bajking především o hledání nových pěšinek, o práci s mapou a čtení terénu. V každém větším lese jich najdete nespočet. Stačí k tomu obyčejná turistická mapa a chuť objevovat.

  Pod výrok „Lesní pěšinky tedy budiž individuální a komunitní záležitostí, jak tomu bylo vždycky…“ bych se z fleku podepsal. :-)

  M.

  Odpovědět
  1. Martin

   Ještě doplním, díky za váš web a těším se na další články, klidně i s titulem „Secret Spot“. Tak jak je to zvykem v ostatních freeride a gravity komunitách.

   Good job Guys!

   M.

   Odpovědět
 4. JJ

  Zdravím TH, a hned říkám, že je to velká, moc velká škoda. (Po měsíci jsem si chtěl rozkliknout sekci ‚kolem Brna‘ a nikde nic). Sice rozumím argumentům jako zvěř a povrch lesa, nicméně vše je o toleranci a rozumném přístupu obou stran. Zásadně nesouhlasím, aby stát nesmyslným vymezováním ořezával možnost pohybu a sportu v přírodě, která jako veřejný prostor má sloužit všem. A proto tyto přihlouplé nařízení formou drobné občanské neposlušnosti budu rázně ignorovat :-). Už tak mám pocit, že v nové generaci bez pohybu se vyskytuje dost ‚mrzáčků‘.
  Chtěl bych TH poprosit, aby zvážil umístění zmapovaných lesních trailů do nějaké neveřejné sekce (login), přeci jen by byla škoda toto knowhow a vložený čas takto šmahem jen založit do šuplíku.
  Ony sice oficiální bike areny jsou fajn, ale pořád je to celkové takové umělé a nikdo to nenahradí neopakovatelný charakter a pocit z přírodního trailu.

  Odpovědět
 5. Filip S.

  Díky za tento přístup, určitě to nebylo lehké rozhodnutí. Kdo chce, tak si dá práci a traily objeví. Na web dle mého názoru patří jen ty oficiální.

  Odpovědět
 6. Tomas

  To je velka skoda, ale vas pristup plne chapu. Bylo by skvely alespon pokracovat v mapovani ceskych trailu na Trailforks, Praha a Brno jsou dam docela dobre zmapovane ale zbytek CR jenom minimalne. Kdyz je to v apce tak to na webu videt nebude :).

  Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.