Ostatní články

Singletrail v Mariánském údolí už roste, v červnu se ale otevírat nebude

Na kraji Brna v Mariánském údolí rostou nové singletraily v rámci projektu Singletrail Moravský kras.  Vznikají tu tři okruhy o celkové délce cca 22 km s charakterem podobným tomu, co znáte z Jedovnic. Pokud čtete TrailHunter, tak už tohle víte. Když by všechno šlo hladce, přálo počasí a neobjevil se žádný zádrhel, mohl by se první úsek otevřít už v červnu, tak zněly plány na sklonku zimy. Ale bohužel se nějaké ty zádrhele vyskytly, otvíračka proto bude později.

Singletrail Mariánské údolí
Singletrail v Mariánské údolí u Brna už roste

Na zdržení se nejvíce podepsala byrokratická komplikace, která nakonec vyústila v operativní přetrasování části prvního okruhu. Ten už se kopat začal, aktuálně na něm pracují dva bagříky a tým z TraiBuilding.cz, ale vynucená přestávka je znát, ještě zbývá dost práce.

Singletrail Mariánské údolí
Kličkování mezi stromy, žádný velký sklon

První úseky vypadají lákavě, stezka se pěkně klikatí mezi stromy. Nechybí klopené zatáčky a mezi nimi občas nějaká vlna. Úpravy terénu bohužel nemohly jít příliš do výšky, je to dáno smluvně na základě požadavků zúčastněných stran. Žádné velké skoky a vysoké klopenky tu tedy nebudou, ale přesto stezka očividně nebude žádná nuda. Dobře využívá přírodního terénu a o hravé pasáže nebude nouze.

Singletrail Mariánské údolí
O klopenky nebude nouze, budou ale jen nižší

Teď se tedy připravuje první okruh na východní straně údolí, následně se parta trailbuilderů přesune na západní stranu, kde vzniknou další dva. Je to ještě hodně práce. Cílem je stihnout ji do konce roku a oficiální otevíračka by tak mohla být příští rok na jaře. Je však možné, že se na jednotlivé dokončené traily bikeři pustí už dřív.

Parťáci TrailHunteru: KolaSvorada.cz, Garmin, Elementstore.cz

Trail Hunter

Jezdím na kole a lovím traily. Normálně mi říkají David, ale když jde o kola, tak jsem Trail Hunter. Točím videa a občas sem i něco napíšu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *